MŚ juniorów: Lokata numer dziewięć dla Polaków po łatwym triumfie nad Francją

Podopieczni Stanisława Gościniaka już po raz drugi na tegorocznych MŚJ w Indiach rywalizowali z reprezentacją Francji. W pojedynku o dziewiąta lokatę i tym razem ostatecznie lepsi okazali się biało-czerwoni, którzy triumfowali 3:0. Najwięcej punktów w szeregach polskiej ekipy zapisał na swoim koncie Dawid Konarski, zdobywca czternastu oczek.

Paulina Reczkowska

Francja - Polska 0:3 (14:25, 23:25, 17:25)

Francja: Frédéric Barais, Franck Lafitte, Benjamin Toniutti, Guillaume Quesque, Stéphane Alpha, Martin Jambon, Jenia Grebennikov (libero) oraz Youssef Krou, Raphaël Corre, Julien Lyneel, Ivan Kartev

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Mateusz Mika, Wojciech Kozłowski, Karol Kłos, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero)

Spotkanie, którego stawką było dziewiąte miejsce podczas MŚJ 2009, dobrze rozpoczęli podopieczni Stanisława Gościniaka i po skutecznym ataku Wojciecha Kozłowskiego zapisali na swoim koncie dwupunktową przewagę, która utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej (6:8). Tuż po wznowieniu gry Łukasz Wiśniewski popisał się efektownym blokiem i na tablicy wyników ukazał się rezultat 11:8 na korzyść biało-czerwonej ekipy. Dwa skuteczne zbicia rozgrywającego, Fabiana Drzyzgi oraz punktowy blok Karola Kłosa, dały naszym juniorom aż dziewięciopunktową przewagę, która zapewniła im już komfort podczas decydującego momentu partii. Ostatecznie gładkie zwycięstwo odnotowali w niej Polacy, a do ich triumfu znacząco przyczynili się Francuzi, którzy już na tym etapie pojedynku oddali biało-czerwonym aż dziesięć punktów po bezpośrednich własnych błędach.

Kolejna odsłona spotkania zainaugurowana została mocnymi wymianami z obu stron - bardzo dobrze spisywał się wprowadzony dopiero w tej partii za Martina Julien Lyneel i po jego mocnym ataku i punktowej zagrywce na tablicy wyników widniał remis 5:5. As serwisowy Fabiana Drzyzgi dał biało-czerwonym dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej, jednak tuż po niej dominować zaczęli Francuzi. Biało-czerwoni jednak błyskawicznie wyrównali stan pojedynku (16:16) i od tego momentu toczyła się już niezwykle wyrównana walka o każdy punkt, którą ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Stanisława Gościniaka, triumfując 25:23 i wychodząc na prowadzenie w setach 2-0.

Trzecia partia na początku przebiegała po myśli polskich juniorów, którzy zanotowali na pierwszej przerwie technicznej trzypunktową przewagę, w głównej mierze za sprawą dobrze dysponowanego Mateusza Miki. Po skutecznym ataku Wojtka Kozłowskiego na tablicy wyników widniał już rezultat 15:9 na korzyść teamu Stanisława Gościniaka, który sukcesywnie dążył do łatwego triumfu podczas swojego ostatniego meczu mistrzostw. Ostatecznie ostatni, dwudziesty piąty punkt po skutecznym zagraniu Fabiana Drzyzgi, zdobyli biało-czerwoni, pokonując Francuzów 3:0 i zdobywając dziewiątą lokatę na MŚJ w Indiach.