Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tauron Liga: 5 tysięcy złotych i mecz zawieszenia. Jelena Blagojević ukarana przez PLS

Serbska przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów Jelena Blagojević została ukarana przez Komisję Dyscyplinarną Polskiej Ligi Siatkówki. Chodzi o wpis na Twitterze zawodniczki.
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Jelena Blagojević WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Jelena Blagojević

9 grudnia ubiegłego roku reprezentantka Serbii skomentowała decyzję Polskiej Ligi Siatkówki odnośnie odwołania meczu o Superpuchar Polski siatkarek pomiędzy Grupą Azoty Chemikiem Police a Developresem SkyRes Rzeszów i zastąpieniem go o spotkaniem o Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020, w którym policzanki zmierzyły się z Grot Budowlanymi Łódź (więcej TUTAJ).

Komisja Dyscyplinarna Polskiej Ligi Siatkówki stwierdziła, że zachowanie Jeleny Blagojević jest naruszeniem Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS wskazując na jego § 30 ust. 1 i 2., które brzmią następująco: 

"1. Kto, wypowiada się lub podejmuje inne działania mogące poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważające osoby lub podmioty, o których mowa w § 3 Regulaminu [członkowie PZPS, Zawodnicy, członkowie Sztabu Szkoleniowego, Sędziowie oraz Działacze Sportowi], poprzez  podawanie nieprawdziwych informacji lub w oparciu o nieprawdziwe informacje, podlega karze upomnienia albo nagany albo okresowego zawieszenia w prawach na okres do 24 miesięcy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Paulina Piątek na rajskich wakacjach. Widoki zachwycają

2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 jest związany z Ligą Zawodową, podlega karze upomnienia albo nagany albo karze pieniężnej w wysokości od 5.000 złotych do 25.000 złotych oraz karze okresowego zawieszenia w prawach na okres do 24 miesięcy."

W orzeczeniu cytowany jest ten wpis Serbki z Twittera:

W uzasadnieniu czytamy, że Blagojević "wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową".

Komisja Dyscyplinarna nałożyła na zawodniczkę karę finansową w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach zawodnika na jeden mecz. Ta druga została warunkowo zawieszona na cztery miesiące. 

Orzeczenie jest nieprawomocne. Jak udało nam się dowiedzieć, na razie zawodniczka nie podjęła jeszcze decyzji o odwołaniu od kary.

Czytaj też: Rozdrażnił je pierwszy set. Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki dla Grot Budowlanych Łódź

Czy Jelena Blagojević została słusznie ukarana?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12)
 • Kazimierz Mielczarek Zgłoś komentarz
  Gdzie mój wpis? Ale nie ma sie czemu dziwić - interia wszystko jasne!
  • Kazimierz Mielczarek Zgłoś komentarz
   Za jaja te pieprzone leśne dziady! Wykastrować jak jest co jeszcze!
   • steffen Zgłoś komentarz
    Jeszcze jedno. W Gdańsku dwa lata temu gdy nasz bramkarz (hokej na lodzie) dostał niesłusznie karę finansową to zrobiliśmy zrzutę i błyskawicznie zebraliśmy kasę. Jeśli kibice z
    Czytaj całość
    Rzeszowa zrobią zrzutkę, dołączę się.
    • steffen Zgłoś komentarz
     Ja pier... Nie wierzę w to co czytam. "działacze" znów błysnęli. "(...)wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę
     Czytaj całość
     zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową" K.... - sami się "naraziliście na utratę zaufania" podejmując idiotyczną decyzję. A teraz tylko to potwierdziliście. Naprawdę jesteście tacy głupi, czy tylko udajecie? Jelena, 100% racji.
     • jonny Zgłoś komentarz
      Leśne dziadki i politycy rządzą siatkówką. Krętacze wyrzucili Zagumnego bo im nie pasował do szemranych interesów, a teraz ukarali Serbkę za powiedzenie prawdy.
      • areszt Zgłoś komentarz
       pls (celowo z małej literki) to zgniła banda starych dziadów udających profesjonalnych działaczy a to matoły do potęgi--Blagojević napisała PRAWDĘ i to zawadza matołom z pls
       • GrubyKoteł Zgłoś komentarz
        Banda, banda i jeszcze raz banda. Tak to wygląda jak polityka i jej brudne zagrywki wchodzą w świat sportu. Za oszukiwanie miała im laurke napisać???
        • stary_trener Zgłoś komentarz
         PLS boli prawda. Wypowiedzenie prawdy jest karalne kiedy czyni to zawodniczka a jak dzialacze postepuja niegodnie to juz bezkarnosc i nic w tym zlego. Tutaj wizerunek nie cierpi. Jedna obluda!
         • p_ Zgłoś komentarz
          a jak się PLS poniżył to też mogą na siebie nałożyć karę? proponuję tą maksymalną, 24 miesiące zawieszenia
          • aga kropka Zgłoś komentarz
           Dno i kilo mułu. Cały ten zarząd pls to jakieś nieporozumienie
           • wiska Zgłoś komentarz
            Jaja jak berety kara za słowa" kupa". na mózg upadli w pls
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×