Tauron Liga: Jelena Blagojević zareagowała na zawieszenie. "To jest absurdem"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Jelena Blagojević
WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Jelena Blagojević
zdjęcie autora artykułu

Komisja Dyscyplinarna PLS ukarała Jelenę Blagojević za wpis na Twitterze. Przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów odniosła się do sytuacji. "Absurdem jest, że w XXI wieku nie możemy mówić tego co myślimy" - napisała.

Historia Superpucharu Polski kobiet jest w tym sezonie długa. Mecz miał być rozegrany we wrześniu, a został w grudniu pod szyldem "Superpuchar Polskiej Ligi Siatkówki 2015-2020". Został przełożony dwa razy zanim Grot Budowlani Łódź pokonali 3:1 Grupę Azoty Chemika Police. Przeciwnikiem Chemika powinien być co prawda Developres SkyRes Rzeszów, ale został wykluczony, kiedy z powodu zakażeń koronawirusem i co za tym idzie kwarantanny nie mógł przystąpić do meczu w trzecim terminie.

Jelena Blagojević, przyjmująca Developresu, skomentowała wykluczenie jej zespołu we wpisie na Twitterze 9 grudnia. "Hahahahaha. Brawo dla Was Państwo. Zrobiliście kupę na naszą drużynę, za całą naszą ciężką pracę ostatniego sezonu! Szacunek".

Reakcja siatkarki w mediach społecznościowych odbiła się szerokim echem, a i stała się obiektem zainteresowania Komisji Dyscyplinarnej Polskiej Ligi Siatkówki. Nałożyła ona na Blagojević karę w wysokości pięciu tysięcy złotych oraz zawiesiła w prawach zawodnika na jeden mecz. Ta druga kara została warunkowo zawieszona na cztery miesiące.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowity efekt. Zobacz, co się stało z wylanym wrzątkiem przez siatkarza

Spora grupa kibiców była oburzona ukaraniem siatkarki w tych okolicznościach. Jelena Blagojević podziękowała im na Twitterze w piątek, a także krótko odniosła się do sytuacji.

"Dziękuję Wam wszystkim za słowa wsparcia. Cieszę się, że jesteście po mojej stronie. W zasadzie tu nie o to chodzi... Tu chodzi o to, żeby żeńska siatkówka w kraju, w którym gram, była na wysokim poziomie" - czytamy na Twitterze siatkarki.

"Jestem Serbką i zawsze nią będę. Ale czuję się również Polką. Tu gram wiele lat i bardzo dobrze się tu czuję. Mówię w wielu językach, ale chyba najlepiej (w tej chwili) po polsku i uwielbiam to i jestem z tego bardzo dumna. Nie jestem buntowniczką, jestem człowiekiem, który ma swoje emocje (co pokazuję na boisku) i który ma swoje zdanie. Co do kary... absurdem jest, że w XXI wieku nie możemy mówić tego co myślimy" - dodała.

Blagojević jest topową zawodniczką Tauron Ligi. Przyjmująca występuje w polskich halach od 2016 roku. Po jednym sezonie spędzonym w Chemiku przeniosła się do Developresu, w którym występuje do teraz.

Czytaj także: Głodne gry legionowianki zamurowały siatkarki beniaminka Czytaj także: Pałac wciąż w grze o play-off. MKS bezradny

Źródło artykułu: