Tauron Liga. Głodne gry legionowianki zamurowały siatkarki beniaminka

Siatkarki DPD Legionovii Legionowo pokonały 3:0 zespół Jokera Świecie, rewanżując się tym samym za porażkę z pierwszej rundy rozgrywek. Największym atutem legionowianek była w tym spotkaniu piekielnie skuteczna gra blokiem.

Piotr Woźniak
Alicja Grabka WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Alicja Grabka
Forma legionowianek, których nie widzieliśmy jeszcze w akcji po przerwie świątecznej, pozostawała sporym znakiem zapytania. Podopieczne Alessandro Chiappiniego rozpoczęły to spotkanie od skutecznego ataku z obiegnięcia Pauliny Majkowskiej, która halę w Świeciu zna od podszewki. Wszak to właśnie tutaj dwukrotnie zdobywała mistrzostwo I ligi. Przełomowa dla losów seta okazała się seria niesamowitych zagrywek z wyskoku Jessiki Rivero Marin, Hiszpanka "wyczyściła" wszystkie linie boiska po stronie rywalek (3:9). Skrzydeł DPD Legionovii Legionowo dodało też aż 9 punktowych bloków w tej partii. Koncertowa postawa siatkarek z Mazowsza znalazła odzwierciedlenie w wyniku pierwszego seta (25:11).

Szkoleniowiec Wojciech Kurczyński postanowił pozostawić na parkiecie Oliwię Urban i ta odpłaciła się mu za zaufanie, po profesorsku obijając ręce blokujących (10:7). W drugiej części seta jednak zarówno Kukulska, jak i Urban miały kłopot ze sforsowaniem legionowskiej ściany, a na prawym skrzydle Kowalska zastąpiła Sobczak. Gdyby ktoś w tym momencie na 10 minut odszedł od odbiornika, to mógłby zdziwić się tym, jak szybko legionowianki wróciły do status quo (17:25).

Choć na tle żółtych kotar w hali w Świeciu piłka nie jest najlepiej widoczna, to w trzecim secie challenge wykazał, że piłka po ataku Różański znalazła się na aucie (8:7). Wyrównana walka nie trwała jednak długo. Po raz kolejny to przyjezdne włączyły szósty bieg, a po bloku Shelly Stafford na Katarzynie Urbanowicz zrobiło się 12:15. W końcówce błąd nieczystego odbicia czy przeciągnięta wystawa do skrzydłowej po stronie "jokerek" sprawiły, że emocji do końca meczu mieliśmy jak na lekarstwo (20:25).

Joker Świecie - DPD Legionovia Legionowo 0:3 (11:25, 17:25, 20:25)

Joker: Sikorska, Jurczyk, Kukulska, Skrzypkowska, Wenerska, Brzoska, Nowak (libero) oraz Urban, Kowalska, Urbanowicz, Marcyniuk, Nowacka
DPD: Różański, Stafford, Majkowska, Grabka, Rivero Marin, Oliveira Souza, Lemańczylk (libero) oraz Kulig (libero), Zdovc Sporer

MVP: Shelly Stafford

Zjawiskowa sesja siatkarek DPD Legionovii Legionowo. Jeśli nie zdążyliście z zakupem kalendarza, jest czego żałować...

Czy DPD Legionovia Legionowo pokona Grupę Azoty Chemika Police w meczu 1/8 Pucharu Polski?