Liga Mistrzyń. Developres SkyRes Rzeszów nadal bez zwycięstwa

Kolejna porażka liderek Tauron Ligi w Lidze Mistrzyń. Developres SkyRes Rzeszów przegrał z włoskim Unet e-work Busto Arsizio 0:3 w grupie A. Jest to już piąta porażka polskiego kolektywu.

Monika Skrzyniarz-Gwizdała
siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
Podobnie jak w pierwszym turnieju Ligi Mistrzyń rzeszowianki stawiły czoła włoskiej ekipie Unet e-work Busto Arsizio i przez większość czasu prowadziły wyrównaną walkę, czego ostatecznie nie obróciły w korzystny wynik.

W premierowej odsłonie inicjatywa była po ich stronie przez niemal całą jej długość. Anna Kaczmar dzieliła ofensywę na wszystkie strefy, a gdy do gry siatkarki Stephane'a Antigi włączyły blok, zdobyły trzypunktowe prowadzenie (14:11).

Przodowanie w wyniku straciły dopiero w decydującej fazie seta, gdy w polu serwisowym stawiła się włoska liderka Alexa Lea Gray (20:20). Wówczas rzeszowianki pogrążyły się błędami własnymi, a podwójna zmiana i ściągnięcie z boiska Kaczmar i Aleksandry Rasińskiej pogorszyły jedynie ich sytuację (23:25).

W drugim secie doszło do kolejną wyrównanej walki, rzeszowskie ryzyko w ofensywie opłacało się. Jednak do czasu. Ponownie po zameldowaniu się Grey na linii 9. metra, Włoszki zaczęły przejmować kontrolę (15:13). Podczas gdy Polki dopuszczały się pomyłek (5 błędów w secie), rywalki grały bezbłędnie. Dobrze prezentowała się Camilla Mingardi i Jovana Stevanović, zarówno w serwisie jak i ataku. Polską odpowiedzią była Rasińska i Alexandra Lazić, które jednak nie zdołały przeciągnąć szali zwycięstwa na swoją stronę (18:19, 22:25).

Trzeci set był najsłabszy w wykonaniu rzeszowianek. W ich grze było sporo niedokładności, a skuteczność znacznie się pogorszyła. Tym, co najlepiej funkcjonowało, był blok, gdzie przodowała Gabriela Polańska, jednak podobnie jak w poprzednich partiach przyćmiły go błędy własne. Unet e-work ekspresowo zdobyło przewagę (15:10) i utrzymały ją do końca. Choć w końcówce w końcu z zagrywką wstrzeliła się Anna Stencel (17:24), strata była zbyt duża.

Liga Mistrzyń, grupa A:

Developres SkyRes Rzeszów - Unet e-work Busto Arsizio 0:3 (23:25, 22:25, 17:25)

Developres: Polańska, Rasińska, Stencel, Kaczmar, Efimienko-Młotkowska, Lazić, Krzos i Przybyła (libero) oraz Fidon Lebleu, Krajewska, Van Ryk.

Unet e-work: Poulter, Olivotto, Gray, Mingardi, Stevanović, Leonardi (libero) oraz Piccinini, Herrera Blanco.

[h2]W drugim spotkaniu grupy A zmierzą się gospodynie - SSC Palmberg Schwerin oraz Savino Del Bene Scandicci Magdaleny Stysiak. Początek spotkania o godzinie 20.[/h2] Tabela grupy A Ligi Mistrzyń: