KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Andrzej Duda odznaczył wybitnego siatkarza. "Wielki zaszczyt"

Tomasz Wójtowicz został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe. Wybitny siatkarz nie ukrywa wzruszenia.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Tomasz Wójtowicz został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski Twitter / Ryszard Czarnecki / Tomasz Wójtowicz został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
- To wielki zaszczyt, że dostałem takie odznaczenie od pana prezydenta. Jest to dla mnie ukoronowanie kariery. Nie lubię o sobie mówić, ale widocznie zostałem uznany za osobę, której ta odznaka się należy - mówi Tomasz Wójtowicz, którego wypowiedzi cytuje Polsat Sport.

W wyjątkowej uroczystości, która odbyła się w domu Wójtowicza wzięli udział Andrzej Dera, sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP i Ryszard Czarnecki, wiceprezes PZPS.

"Krzyż Komandorski został przekazany naszemu mistrzowi świata i mistrzowi olimpijskiemu a list gratulacyjny odczytał Sekretarz Stanu Andrzej Dera" - informuje serwis plusliga.pl

"Tomasz Wójtowicz udekorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, nadanym przez Prezydenta Polski. Było dla mnie zaszczytem móc w tym uczestniczyć. Ważna chwila dla polskiego sportu" - napisał Czarnecki na Twitterze.

Wójtowicz gdy zdobywał mistrzostwo świata w 1974 roku, miał zaledwie 22 lata. W wieku lat 24 był już i mistrzem świata i mistrzem olimpijskim. Przez długie lata był liderem Biało-Czerwonej drużyny, w drugiej połowie lat 70. uważano go za najlepszego siatkarza na świecie (większy tekst o Wójtowiczu --> TUTAJ).

Zobacz także:
Wyciekły dramatyczne wiadomości lekarza Maradony. "Wydaje się martwy"
Haaland zrobił to po raz pierwszy! Polak był tego świadkiem

ZOBACZ WIDEO: Liga Mistrzyń. Malwina Smarzek: Nauczyłam się, że nie mogę się samobiczować


Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • ab-ab Zgłoś komentarz
  Panie Czarnecki wyprowadź Prezydenta z „ostrego cienia mgły”z przeświadczeniem, że z Wójtowiczem grali inni, którzy byli architektami sukcesów Polskiej siatkówki.
  • Grieg Zgłoś komentarz
   Gratulacje dla Pana Tomasza i szybkiego powrotu do zdrowia!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×