PlusLiga: ostatni krok do play-off. Ślepsk Malow Suwałki zachował zimną krew

Przepustki do fazy play-off w PlusLidze zostały wywalczone. Ślepsk Malow Suwałki musiał zwyciężyć w ostatnim meczu sezonu zasadniczego ze Stalą Nysa i nie przerosło go to zadanie. Konfrontacja zakończyła się wynikiem 3:1.

siatkarze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Ślepsk Malow Suwałki
Od początku roku do 22 lutego Ślepsk Malow Suwałki tylko przegrywał, a dłuższe niż sześć porażek pasmo niepowodzeń miał tylko MKS Będzin. Drużyna Andrzeja Kowala wypadła z górnej połowy tabeli i malała jej szansa na awans do play-off. Powróciła do ósemki dopiero w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego.

Ślepsk rozegrał na finiszu trzy mecze z rzędu we własnej hali i potrafił to wykorzystać. Odrobinę niespodziewanie przełamał się kosztem Trefla Gdańsk, a następnie rozprawił się z zamykającymi tabelę będzinianami. W sobotę mierzył się z beniaminkiem Stalą Nysa i zwycięstwo w dowolnym wymiarze gwarantowało zachowanie ósmej pozycji.

Ślepsk nie rozczarował i zmobilizowany od pierwszych piłek rządził na boisku. Gospodarze stopniowo powiększali przewagę i wygrali seta otwierającego mecz 25:17. Trochę trudniej o zgubienie Stali Nysa było w drugiej partii, ponieważ beniaminek kilkakrotnie podrywał się do pościgu. Podopieczni Kowala musieli przygotować się na fragment zażartej walki zanim zwyciężyli 25:20.

Stal była w mocnym odwrocie, ale nie zamierzała oddać meczu bez walki. W trzecim secie beniaminek dał odpór gospodarzom, a większa odwaga poszła w parze z mniejszą liczbą błędów. Beniaminek wygrał 25:19 i dał do myślenia gospodarzom. Teraz to Ślepsk musiał poprawić swoją grę i reagować na stan zagrożenia. Gospodarze otworzyli czwartego seta wysokim prowadzeniem i wygraną 25:20 zamknęli mecz.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Ślepska był Bartłomiej Bołądź, który atakował z ponad 50 procentami skuteczności i zaznaczył swoją obecność w polu serwisowym i w bloku. Najgroźniej zagrywającym siatkarzem był Marcin Waliński. W Stali wyróżniali się Bartosz Bućko oraz Wassim Ben Tara, ale zabrakło im wsparcia.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Stal Nysa 3:1 (25:17, 25:20, 19:25, 25:20)

Ślepsk: Waliński, Sapiński, Bołądź, Rousseaux, Takvam, Tuaniga, Czunkiewicz (libero) oraz Klinkenberg, Warda, Rohnka

Stal: Bućko, M'Baye, Ben Tara, Długosz, Zajder, Komenda, Ruciak (libero) oraz Schamlewski, Lemański, Szczurek, Filip, Dembiec (libero)