Liga rosyjska. To koniec! Zenit Kazań po raz pierwszy od 15 lat zakończył sezon bez medalu!

Zenit Kazań przegrał 2:3 z Kuzbassem Kemerowo i nie awansował do półfinału decydującego turnieju o mistrzostwo Rosji. Tegoroczny sezon był jednym z najgorszych w historii klubu.

Joanna Wyrostek
siatkarze Zenitu Kazań Materiały prasowe / cev.eu / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań
Do meczu z Kuzbassem Kemerowo Zenit Kazań przystępował z nożem na gardle. Po porażce w pierwszym spotkaniu Final Six z Lokomotiwem Nowosybirsk siatkarze z Tatarstanu nie mogli sobie pozwolić na kolejną przegraną, jeśli chcieli awansować do półfinału i rywalizować o medale.

Pierwszy set toczył się po myśli drużyny Władimira Alekny. Kolejny raz najlepszy na boisku był Maksim Michajłow, ale cały zespół dobrze radził sobie w ofensywie. Z kolei w drugiej partii rozwinął skrzydła Iwan Zajcew, który w tej części meczu zdobył dla Kuzbassu aż 10 punktów i doprowadził do stanu 1:1 w setach.

Od trzeciego seta, mimo wygrania go przez Zenit, coraz gorzej, zwłaszcza w przyjęciu, radził sobie Bartosz Bednorz, aż w końcu trener Alekno stracił do niego cierpliwość i posadził go na ławce rezerwowych. Polaka zmienił Fedor Woronkow i był jednym z wyróżniających się, na korzyść, siatkarzy Zenitu w decydującej piątej partii. Nie można tego powiedzieć o francuskim przyjmującym: Earvin Ngapeth nie skończył dwa razy ataku w samej końcówce, co przesądziło ostatecznie o porażce drużyny z Kazania 2:3.

Przegrywając z Kuzbassem Zenit stracił jakiekolwiek szanse na awans do półfinału Final Six. O pierwsze miejsce w grupie B zagrają Lokomotiw Nowosybirsk i Kuzbass, czyli drużyny, które zdobywały mistrzostwo Rosji w ostatnich dwóch latach, odpowiednio w 2020 i 2019 roku. W grupie A walka o strefę medalową odbywa się pomiędzy Fakiełem Nowy Urengoj, Zenitem Sankt Petersburg i Dynamem Moskwa.

Dla Zenitu Kazań to był najgorszy sezon od kilkunastu lat. Po raz pierwszy od 15 lat nie zdobył medalu mistrzostw Rosji, nie udało mu się również zdobyć Pucharu Rosji i odpadł z Ligi Mistrzów po porażce w półfinale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Final Six Mistrzostwa Rosji

Grupa B

Kuzbass Kemerowo - Zenit Kazań 3:2 (21:25, 25:17, 20:25, 25:18, 15:13)

Kuzbass: Zajcew (26), Kobzar (7), Siwożelez (17), Krsmanović (9), Markin (7), Szczerbakow (9), Obmoczajew (libero)

Zenit Kazań: Michajłow (21), Bednorz (10), Wolwicz (13), Butko 3(), Wołkow (4), Ngapeth (13), Gołubiew (libero)

Czytaj też: [urlz=/siatkowka/932371/jacek-nawrocki-powolal-sklad-reprezentacji-polski-sa-zaskoczenia-i-powroty]Jacek Nawrocki powołał skład reprezentacji Polski. Są zaskoczenia i powroty

[/urlz]Liga Mistrzów. Rozpacz Rosjan i szalona radość ZAKSY. Takie obrazki chcemy oglądać częściej! (wideo)

Czy Bartosz Bednorz zostanie w Zenicie Kazań na kolejny sezon?