Rankingi po trzecim weekendzie World Grand Prix

Runda zasadnicza World Grand Prix zakończona. Reprezentacja Polski zajęła 7 miejsce z trzema wygranymi spotkaniami. Poniżej przedstawiamy statystyki po dziewięciu meczach, najwyżej z Polek jest Anna Barańska, która zajmuje drugie miejsce w rankingu na najlepiej przyjmującą.

W tym artykule dowiesz się o:

Po dziewięciu spotkaniach rozegranych w tegorocznej edycji World Grand Prix najlepiej punktującą zawodniczką okazała się Koreanka Yeon-Koung Kim zdobywczyni 179 punktów, który tym mianem poszczyci się tylko do środy, bowiem tylko wśród drużynach grających w Final Six w Tokio zapadną rozstrzygnięcia poniższych klasyfikacji. Najwięcej punktów dla reprezentacji Polski zdobyła atakująca Joanna Kaczor, która uzbierała 138 punktów, co dało jej 8 miejsce.

Ming Xue z 51,83 proc. utrzymała prowadzenie w klasyfikacji na najlepiej atakującą, wyprzedzając Natalię Pereirę i Tatianę Koszelewą. Najskuteczniejszą Polką okazała się Joanna Kaczor z 38,76 proc

Chińska środkowa jest także liderką rankingu na najlepiej blokującą, ze średnia 1,21 blok/set Ming Xue wyprzedziła Thaise Menezes z Brazylii i Annerys Vargaz z Dominikany. Liderka po pierwszej kolejce World Grand Prix, Agnieszka Bednarek ostatecznie zajęła 11 miejsce, 23 razy powstrzymując ataki rywalek. Z kolei na 8 lokatę wskoczyła Katarzyna Gajgał, która zdobyła blokiem 28 punktów.

Dziewiętnaście punktów w polu serwisowym zdobyła natomiast Manon Flier, która nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsce w tej klasyfikacji. Dopiero na 23 miejscu została sklasyfikowana Anna Barańska, która zapisała na swoim koncie dziesięć asów serwisowych. Jedno „oczko” mniej zdobyła Milena Sadurek - Mikołajczyk, która uplasowała się na 24 miejscu.

Ponownie najlepszą rozgrywającą po rozegraniu dziewięciu spotkań została Chinka Qiuyue Wei, które zepchnęła na drugie miejsce dotychczasową liderkę Japonkę Yoshie Takeshite. Milena Sadurek - Mikołajczyk jest 7, a 15 lokatę zajmuje Izabela Bełcik.

Polscy kibice mają jednak powody do zadowolenia, bowiem drugie miejsce w klasyfikacji na najlepiej przyjmującą zajmuje Anna Barańska, która z 47,31 proc w przyjęciu dała się jedynie wyprzedzić Jekaterinie Kateszowej, która przyjmowała z 47,43 proc. Pozostałe Polki nie zostały sklasyfikowane.

Mariola Zenik mimo nieobecności podczas trzeciego turnieju WGP utrzymała 4 pozycję w rankingu na najlepszą libero. Pierwszą lokatę niespodziewanie zajmuje reprezentanta Portoryko Debora Seilhamer.

Najlepiej punktująca

1. Yeon-Koung Kim (KOR) - 179 punktów

2. Tatiana Koszelewa (ROS) - 166 punktów

3. Ming Xue (CHN) - 152 punkty

4. Yimei Wang (CHN) - 149 punktów

5. Jekaterina Gamowa (ROS) - 145 punktów

8. Joanna Kaczor - 138 punktów

22. Anna Barańska - 100 punktów

39. Katarzyna Gajgał - 78 punktów

Najlepiej atakująca

1. Ming Xue (CHN) - 51,83 proc.