Prymusi, średniacy i outsiderzy. Oceny drużyn PlusLigi 2020/2021

Zakończył się sezon PlusLigi 2020/2021. Który z zespołów zasłużył na świadectwo z wyróżnieniem, a który spisał się niedostatecznie? Redaktorzy WP SportoweFakty ocenili drużyny w szkolnej skali 1-6.

Anna Bagińska
Jastrzębski Węgiel: 6

Zespół, który w finale ligi pokonał dotychczasowego hegemona i to w takim stylu, zasługuje na szóstkę. Jastrzębianie występowali też w finale Pucharu Polski, ale wtedy przegrali z kędzierzynianami. Z rozgrywek Ligi Mistrzów wykluczył ich koronawirus. Szkoda, bo patrząc na ich formę, kto wie, jak daleko by zaszli.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: 5-

Podopieczni Nikoli Grbicia rządzili w PlusLidze prawie do samego końca. W fazie zasadniczej wygrali 23 na 26 rozegranych spotkań, a gdyby nie to, że byli już pewni pierwszego miejsca, mogło być więcej zwycięstw. Zdobyli Puchar Polski, awansowali do finału Ligi Mistrzów. Wydawało się, że mają duże szanse na zgarnięcie wszystkich trofeów, ale w kluczowym momencie zemściła się gra jedną szóstką cały sezon. Ulegli jastrzębianom dwukrotnie w finale. Teraz muszą się otrząsnąć i 1 maja powalczyć o dobre zakończenie tegorocznych rozgrywek.