Liga Narodów. Kapitalna akcja Polaków! Damian Wojtaszek jak klasowy rozgrywający (wideo)

Oglądając grę reprezentacji Polski w meczu inauguracyjnym Ligę Narodów z Włochami momentami ręce same składały się do oklasków. Fantastyczna akcja Polaków z trzeciego seta to tylko dowód ich pełnej dominacji w piątkowym spotkaniu.

Artur Babicz
Akcja Polaków w meczu Ligi Narodów z Włochami Twitter / Akcja Polaków w meczu Ligi Narodów z Włochami
Ciężko było sobie wyobrazić lepszy start reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Polacy na inaugurację tych rozgrywek zmierzyli się w Włochami i w pełni zdominowali swoich rywali. Co prawda gospodarze przystąpili do tego turnieju w mocno zmienionym składzie, jednakże trzeba przyznać, że jest to niezwykle silna nacja i tak wyraźne zwycięstwo jest powodem do dumy.

Jak przystało na spotkanie na takim poziomie, nie zabrakło efektownych ataków czy wymian. Jednakże prawdopodobnie najlepsza akcja miała miejsce w trzecim secie.

Przy stanie 8:7 dla Polaków, w polu zagrywki znaleźli się Włosi. Polacy nie mieli problemów z delikatnym wprowadzeniem piłki przez gospodarzy. Naszym reprezentantom nie udało się szybko skończyć tej akcji, bowiem rywale bardzo dobrze odczytali intencje Polaków i łatwo odebrali plasowane uderzenie z prawego skrzydła. Potem obie reprezentacje jeszcze kilkukrotnie popisywały się efektownymi akcjami w obronie... aż piłkę w swoje ręce wziął polski libero Damian Wojtaszek.

Siatkarz zachował się niczym najwyższej klasy rozgrywający i w piękny sposób zagrał piłkę do tyłu, w tempo do Tomasza Fornala. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla tej okazji nie zmarnował i ładnie sfinalizował całą akcję. To po prostu trzeba zobaczyć.

Czy reprezentacja Polski wygra Ligę Narodów 2021?