Liga Narodów. Trudna przeprawa Polek. Blok już w pierwszej akcji [WIDEO]

Reprezentacja Polski siatkarek wciąż nie może się przełamać w Lidze Narodów. Tym razem ekipa Jacka Nawrockiego musiała uznać wyższość Brazylijek, które pokonały nasze zawodniczki w trzech setach.

Małgorzata Boluk
Blok na Malwinie Smarzek Twitter / Volleyball World / Blok na Malwinie Smarzek
Na mecz z ekipą z Kraju Kawy wyszliśmy w dość eksperymentalnym ustawieniu. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać na parkiecie chociażby Martynę Czyrniańską oraz Katarzynę Wenerską, która dołączyła do drużyny w miejsce kontuzjowanej Marty Krajewskiej.

Fragmenty dobrej i miłej dla oka gry to na Brazylijki jednak za mało. Drużyna z Ameryki Południowej zamknęła sobotni mecz w trzech setach i zrobiła kolejny krok w stronę wymarzonego Final Four Ligi Narodów.

Na twitterowym koncie Volleyball World udostępniono krótkie wideo z ostatniego meczu naszych siatkarek. "To zawsze ekscytujące, gdy Polska i Brazylia ścierają się ze sobą" - czytamy w komentarzu.

Kolejnym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie Tajlandia. Polki znajdują się na jedenastym miejscu, a Tajki na ostatnim - szesnastym. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 19:30.

---> Pokerowa zmiana na pozycji rozgrywającej to za mało, dwukrotne mistrzynie olimpijskie odprawiły Polki
---> Polki dostały lekcję od Brazylijek. Maria Stenzel: Mogłyśmy je złapać w trzecim secie