Liga Narodów: wpadka Francji może okazać się kosztowna

Reprezentacja Francji wypadła w czwartek z miejsc premiowanych awansem do etapu finałowego Ligi Narodów. To konsekwencja porażki 2:3 z Włochami. Problem z niżej notowanym przeciwnikiem mieli również siatkarze z USA.

Francuzi skaczą do bloku w meczu z Włochami Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Francuzi skaczą do bloku w meczu z Włochami
Francja miała problem ze złapaniem dobrego rytmu w grze, a coraz groźniejsi wraz z upływem tygodni Włosi potrafili to wykorzystać. Na zakończenie długiej batalii doszło do tie-breaka, w którym gospodarze Ligi Narodów wcześnie wypracowali sobie zaliczkę. Francja nie zakończyła swojego pościgu sukcesem i poniosła porażkę 2:3. W tabeli osunęła się na piąte miejsce.

USA również było w opałach w rywalizacji z Holandią, która zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Przegrało pierwszego seta, ale odpowiedziało, przegrało trzeciego i ponownie doprowadziło do remisu. O zdobyciu dwóch punktów zdecydował tie-break, w którym Amerykanie postawili na swoim i wygrali cały mecz 3:2. Po 21 punktów dla lepszego zespołu zdobyli Taylor Sander i Garrett Muagututia. Siła uderzeniowa USA była większa niż Holandii, co pozwoliło zatriumfować mimo dużej liczby błędów.

Konfrontacja Iranu ze Słowenią rozpoczęła się pomyślnie dla Persów. Nawet bardzo, ponieważ zaskoczyli przeciwnika i rozbili go 25:14 w pierwszym secie. Po takim popisie można było przewidywać przełamanie Iranu po pięciu porażkach z rzędu, ale nic takiego się nie wydarzyło. Słowenia odwróciła wynik na 3:1 i nie zgubiła ani jednego punktu. W czwartej, maratońskiej partii pokonała przeciwnika 32:30.