Piorunujące starty i finisze. Zobacz skrót meczu Iran - Polska

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w meczu Ligi Narodów przeciwko Argentynie

Polska zmierzyła się w przedostatnim meczu części zasadniczej Ligi Narodów z Iranem. Oba zespoły wyszły na boisko w niegalowych składach. Zobacz, jak Biało-Czerwoni odnieśli zwycięstwo 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=7649]

[/tag]Polska po czterech wcześniejszych zwycięstwach umocniła się na miejscu premiowanym awansem do etapu finałowego Ligi Narodów. We wtorek wykonała ostateczny krok do najlepszej czwórki. Przeciwnikiem Biało-Czerwonych był Iran, z którym w przeszłości stoczyli kilka energetycznych, pełnych napięcia batalii.

W pierwszym secie kluczowy był dobry start Polski. Wcześnie wypracowana przewaga pozwoliła w miarę spokojnie wygrać partię, choć po podwójnej zmianie Iran podjął pościg. Podopieczni Vitala Heynena potrafili zdobyć kilka punktów blokiem z rzędu, a ciekawe były kombinacje z zawodnikami ustawionymi w drugiej linii.

W drugim secie Polska toczyła wyrównaną walkę z Persami. Pojawiło się w jej grze więcej pomyłek, a także problem z niską skutecznością. W końcówce drużyna z Europy popisała się mocnym finiszem. Przy serwisach Jakuba Kochanowskiego wybornie zaatakowali Bartosz Bednorz i Aleksander Śliwka, a rundę zakończył pojedynczym blokiem Łukasz Kaczmarek.

Trzecia partia rozpoczęła się jeszcze bardziej imponującym startem niż pierwsza. Przy serwisach Aleksandra Śliwki - Polska objęła prowadzenie 6:0 i pozostało jej umiejętnie zarządzać rezultatem.

Skrót meczu Iran - Polska:

Czytaj także: Holenderki udowadniają, że pewnych rzeczy się nie zapomina. "Przez rok nie było jej na boisku" Czytaj także: Środkowy Trefla Gdańsk zakończył 15-letnią karierę w reprezentacji Argentyny

Czy reprezentacja Polski będzie najlepsza w Lidze Narodów?