Tokio 2020. Kiedy i z kim Polacy zagrają kolejny mecz? (terminarz)

Reprezentacja Polski igrzyska olimpijskie 2020 w Tokio rozpoczęła od emocjonującego, pięciosetowego pojedynku z Iranem. Kolejnym przeciwnikiem naszych siatkarzy będą Włochy.

MB
Wilfredo Leon atakuje podczas meczu z Iranem Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Wilfredo Leon atakuje podczas meczu z Iranem
Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nie na takie otwarcie igrzysk olimpijskich liczyliśmy. Polska, która w Lidze Narodów pokonała Irańczyków bez straty seta, wdała się w sobotę z drużyną Persów w zaciętą wymianę ciosów.

Wszystko rozstrzygnąć się musiało w tie-breaku. W decydującej, piątej odsłonie szczęście uśmiechnęło się do ekipy Irańczyków, która odnotowała tym samym pierwsze zwycięstwo w IO 2020.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Vitala Heynena będą Włochy. Italia na inaugurację po pięciu setach pokonała Kanadę. Pojedynek Polska - Włochy odbędzie się 26 lipca (poniedziałek) o godzinie 7:20 czasu polskiego.

Przypomnijmy, że mecze z udziałem Biało-Czerwonych pokazywać będą regularnie dwie stacje telewizyjne. Spotkania będzie można oglądać na antenach TVP 1 oraz Eurosport 1, a także w internecie na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.