KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Katowice - najszczęśliwsze siatkarskie miejsce w Polsce

Pamiętnego dwudziestego pierwszego września 2014 roku tuż po godzinie 22 Michał Winiarski – kapitan reprezentacji Polski w triumfalnym geście uniósł puchar za zdobycie tytułu mistrza świata.

AB
Materiały prasowe

Kilkadziesiąt tysięcy ludzi zgromadzonych przed katowickim Spodkiem długo fetowało największy sukces męskiej siatkówki odniesiony na polskiej ziemi.

Był to też największy sukces odniesiony w stolicy Górnego Śląska, która od początku XXI wieku kojarzona jest z najważniejszymi wydarzeniami Polskiej Siatkówki. Nieprzypadkowo nasi siatkarze od kilku sportowych pokoleń zgodnie podkreślają, że nie ma lepszego miejsca do rozgrywania najważniejszych meczów reprezentacji. Niepowtarzalna atmosfera Spodka i Katowic ściąga kibiców z całego kraju. Mimo że być może nowocześniejsze hale dają większy komfort oglądania meczów każdy zapytany kibic odpowie – Nie ma lepszego miejsca do kibicowania i świętowania siatkarskich wydarzeń jak katowicki Spodek.

Rywale naszych kadrowiczów również podkreślają wyjątkowość stolicy Górnego Śląska. Laurent Tillie – trener reprezentacji Francji, która w Spodku walczyła o medale w 2014 roku zawsze z entuzjazmem i podziwem wspomina atmosferę towarzyszącą katowickiej imprezie. Brazylijscy siatkarze, którzy pod wodzą charyzmatycznego trenera Bernardo Rezende właśnie w finałowym meczu w Katowicach stracili miano niepokonanych uważają Spodek za wyjątkowe miejsce na siatkarskiej mapie świata. Nawet słynny Władymir Alekno- trener złotych medalistów olimpiady w Londynie z ogromnym uznaniem wypowiadał się o organizacji katowickich turniejów.

Oprócz wyjątkowej atmosfery i świetnej organizacji hala w Katowicach uważana jest za miejsce szczęśliwe dla Polskiej Siatkówki. Nieprzypadkowo więc w Spodku rozegrane zostaną mecze o medale CEV Mistrzostw Europy w Siatkówce Mężczyzn 2021. W przedostatni wrześniowy weekend rozegrane zostaną półfinały i mecze o medale. Polscy kibice, którzy licznie pojawią się w Katowicach marzą o świętowaniu drugiego tegorocznego medalu polskich siatkarzy. Nasi reprezentanci, którzy w Tokio walczą o olimpijski medal i mamy nadzieję, że z medalami z olimpijskiego turnieju wrócą chcą zamknąć sezon w wyjątkowym stylu. Lepszego miejsca niż okolice katowickiego Spodka na wielkie fetowanie nie można sobie wymarzyć.

Bilety:
https://www.ebilet.pl/...siatkowka/

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×