FIVB ogłasza nowy format rozgrywek Ligi Narodów. Będzie mniej grania, za to więcej emocji

Światowa Federacja Siatkówki na swojej stronie internetowej poinformowała o reformie rozgrywek Ligi Narodów. Według najnowszych regulacji, drużyny będą rywalizowały ze sobą w grupach ośmiozespołowych.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
reprezentacja Polski w półfinale Ligi Narodów ze Słowenią Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w półfinale Ligi Narodów ze Słowenią
W nowym formacie Ligi Narodów do rywalizacji przystąpi szesnaście drużyn męskich i żeńskich. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy ośmiozespołowe. Awans do kolejnej rundy wywalczą cztery najlepsze ekipy.

Reforma zapewni poszczególnym reprezentacjom i kibicom możliwość cieszenia się tym, co najlepsze w siatkówce. Zmagania będą gościć w dwunastu miastach na całym świecie. Co ważne, nowy format pozwoli uczestnikom zmagań występować w weekendy, jednocześnie ograniczając podróże i pozwalając na dłuższe działania promocyjne i pozyskiwanie kibiców.

Zgodnie z nowym systemem, każda z reprezentacji rozegra 12 meczów w ciągu trzech tygodni, w systemie każdy z każdym. W tym czasie dwie grupy, po osiem drużyn męskich i żeńskich, będą rywalizować w czterech meczach, rozgrywanych w ciągu sześciu dni (wtorek - niedziela). Nowy format rozgrywek oznacza, że ​​każda z ekip zagra co drugi tydzień, co pozwala na tygodniową przerwę między wydarzeniami. Łączna liczba meczów w systemie "każdy z każdym" wyniesie dziewięćdziesiąt sześć spotkań.

ZOBACZ WIDEO: Złoty medalista zareagował na przydomek nadany przez dziennikarza TVP. "Chciałbym sprostować"
W finałach Ligi Narodów zagra po osiem najlepszych reprezentacji żeńskich i męskich. W kolejnym etapie rywalizacji obowiązywał będzie system pucharowy, cztery  ćwierćfinały, dwa półfinały oraz meczów o brązowy i złoty medal.

[h2]Terminarz rywalizacji w Lidze Narodów siatkarzy i siatkarek w 2022 roku:[/h2]

Tydzień I: 30 maja - 5 czerwca (grupa 1 i 2 - kobiety)
Tydzień I: 6 - 12 czerwca (grupa 1 i 2 - mężczyźni)

Tydzień II: 13 - 19 czerwca (grupa 1 i 2 - kobiety)
Tydzień II: 20 - 26 czerwca (grupa 1 i 2 - mężczyźni)

Kobiety, tydzień III: 27 czerwca - 3 lipca (grupa 1 i 2 - kobiety)
Mężczyźni, tydzień III: 4 - 10 lipca (grupa 1 i 2 - mężczyźni)

Finały: 11-17 lipca - kobiety
Mężczyźni, finały: 18 - 24 lipca - mężczyźni

Czytaj także:
Michał Kubiak krytykowany za występ na IO w Tokio. Ojciec zawodnika przypomina jego zasługi
Mistrz olimpijski z Montrealu krytycznie o Vitalu Heynenie. Wypomniał powołanie jednego zawodnika

Jak oceniasz reformę Ligi Narodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×