Mistrzostwa Europy siatkarek. Rodzinne starcie na inaugurację. Tijana nie miała litości dla siostry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Srdjan Stevanovic / Na zdjęciu: Tijana Boskovic (z prawej) i jej siostra Dajana skacząca do bloku

W drugim dniu rywalizacji na turnieju mistrzostw Europy, doszło do potyczki dwóch sióstr. Reprezentantka Serbii Tijana Bosković, zgodnie z oczekiwaniami okazała się lepsza od Dajany, występującej w barwach debiutantek z Bośni i Hercegowiny.

Rodzinna konfrontacja to wyjątkowa rzadkość, biorąc pod uwagę rywalizację międzynarodową. W drugim dniu mistrzostw Europy, naprzeciwko siebie stanęły siostry Bosković, Tijana i Dajana. Ten fakt zdecydowanie bardziej elektryzował kibiców niż potyczka obrończyń tytułu z debiutantkami.

Podopieczne Zorana Terzicia nie okazały litości Bośniaczkom, które po raz pierwszy miały szansę zaprezentować się na imprezie tej rangi. Po 71 minutach losy starcia zostały rozstrzygnięte. W rodzinnej rywalizacji górą była Tijana, autorka 18 punktów, wybrana najlepszą zawodniczką meczu. W ekipie beniaminka pierwszoplanową rolę odegrała Dajana, zdobywczyni 10 punktów.

W grupie "polskiej" po komplet punktów sięgnęły Czeszki, pokonując Hiszpanki. Nasze południowe sąsiadki udanie zrewanżowały się rywalkom za czerwcową porażkę w starciu o trzecie miejsce "Złotej Ligi Europejskiej" . Wówczas ekipa z Półwyspu Iberyjskiego  triumfowała 3:2. Tym razem Czeszki opuściły parkiet z tarczą.

Błyskawiczne zwycięstwo na swoim koncie zapisały również Chorwatki, pokonując Szwajcarki. Bardzo udany występ zanotowała jubilatka, Bozana Butigan, obchodząca w czwartek 21. urodziny. Chorwatka w pierwszym secie zanotowała 100 procent skuteczności (5/5 w ataku). Bardzo dobrze zaprezentowała się również Laura Milos, autorka 18 punktów, z czego 8 w drugim secie.