ME siatkarek. Francuzki sprawiły sensację na koniec fazy grupowej. Włoszki wygrywają bez problemu

W czwartek zakończyła się faza grupowa ME siatkarek. W arcyważnym meczu dla końcowej klasyfikacji grupy A Francuzki sensacyjnie pokonały Belgijki. Z kolei Włoszki odniosły kolejne bezproblemowe zwycięstwo.

Arkadiusz Dudziak
Zmagania w grupie A zakończył mecz Belgijek z Francuzkami. Miał on kluczowe znaczenie dla końcowej klasyfikacji na miejscach 2-4, co decydowało o przeciwniku w 1/8 finału. Spotkanie nieoczekiwanie lepiej rozpoczęły Trójkolorowe, które wygrały premierową odsłonę po grze na przewagi. Kolejną jednak z łatwością zdominowały ich przeciwniczki.

Francuzki się nie podłamały i na początku trzeciego seta wypracowały pokaźną zaliczkę, którą utrzymały aż do końca bez żadnych problemów. W kolejnej partii Belgijki już wygrywały pięcioma punktami, ale Trójkolorowe zdołały je dogonić. W końcówce to one przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, co dało im sensacyjne zwycięstwo za trzy punkty. Francuzki w 1/8 finału zagrają z Chorwatkami, a Belgijki z Włoszkami.

Belgia - Francja 1:3 (25:27, 25:13, 19:25, 20:25)

6 Reprezentacja Azerbejdżanu kobiet 5 0 1:15 282:402

Ostatnim meczem w grupie C było starcie Włoszek ze Szwajcarkami. Helwetki musiałyby pokonać rywalki, żeby awansować do 1/8 finału, a taki rezultat byłby ogromną sensacją. Zawodniczki z Półwyspu Apenińskiego zdominowały pierwszą partię, lecz w drugiej Szwajcarki prowadziły już 10:4. Roztrwoniły jednak zaliczkę, co wykorzystały bardziej utytułowane rywalki.

Ostatnia partia była najbardziej wyrównana, bowiem o wszystkim zadecydowała gra na przewagi. W niej lepsze okazały się Włoszki, które ostatecznie wygrały 3:0. Straciły one w pięciu meczach tylko jednego seta. Z kolei Helwetki tym meczem pożegnały się z turniejem.

Włochy - Szwajcaria 3:0 (25:17, 25:18, 27:25)