Mistrzostwa Europy siatkarek. Będzie wielki rewanż! Znamy pary półfinałowe

Reprezentacja Polski pożegnała się z mistrzostwami Europy siatkarek, ale turniej właśnie wkroczył w decydującą fazę. Poznaliśmy komplet półfinalistek tegorocznej edycji europejskiego czempionatu.

Krzysztof Sędzicki
reprezentacja Serbii siatkarek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii siatkarek
Jako pierwsze w najlepszej czwórce zameldowały się Holenderki, które w 1/4 finału pokonały 3:0 reprezentację Szwecji. Dla Pomarańczowych będzie to powrót do walki o medale po dwóch latach przerwy. W 2017 roku siatkarki z Beneluksu przegrały w finale z Serbią 1:3. Co ciekawe, dwa lata wcześniej także zdobyły srebrne medale po porażce z Rosją.

Półfinałowym przeciwnikiem Holenderek będzie reprezentacja Włoch. Italia w fazie pucharowej bez większych problemów wygrała najpierw w 1/8 finału ze Szwajcarią 3:0, a następnie w ćwierćfinale z Belgią 3:1. Ekipa Davide Mazzantiego ma chrapkę na coś więcej niż tylko brązowy medal wywalczony dwa lata temu w Ankarze.

W drugiej parze półfinałowej dojdzie do powtórki z finału poprzedniej edycji mistrzostw Europy. Reprezentacja Serbii, która broni tytułu mistrzowskiego, podejmie w Belgradzie Turczynki, które wciąż są żądne rewanżu za przegraną w finale 24 miesiące temu w Ankara Arenie.

Mecze półfinałowe mistrzostw Europy 2021 odbędą się w piątek, 3 września. Mistrza Europy siatkarek poznamy dzień później.