ME siatkarzy. Zobacz tabelę po pierwszym zwycięstwie Polaków

Nie obyło się bez problemów. Reprezentacja Polski zainkasowała komplet punktów na początek zmagań w Mistrzostwach Europy 2021.

Dominika Pawlik
reprezentacja Polski siatkarzy PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy
Reprezentacja Polski trafiła do grupy A, gdzie w najbliższych dniach będzie rywalizować z pięcioma kolejnym rywalami. Za Biało-Czerwonymi pierwsze starcie, w którym okazali się lepsi od Portugalii (3:1).

Piątek będzie dla nich dniem przerwy, a w sobotę czeka ich niezwykle trudne zadanie, pojedynek z Serbią. W niedzielę zespół Vitala Heynena zagra z Grecją, a kolejnego dnia z Belgią. Na zakończenie zmagań przeciwnikiem będzie Ukraina. Z grupy wyjdą cztery najlepsze zespoły.

Polacy po pierwszym spotkaniu zajmują pierwsze miejsce, zwyciężyli bowiem w czterech setach. Natomiast w pierwszym grupowym spotkaniu Ukraińcy grali tie-break z Grekami.

6 Grecja 5 2 6:15 444:485

Czytaj też: Vital Heynen: Mecz z Portugalią będzie znacznie trudniejszy, niż wam się wydaje To byłby hit. Zagumny wskazał kandydata do zastąpienia Heynena ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rośnie nowa gwiazda futbolu. Przepiękny gol!