ME siatkarzy. Mateusz Bieniek zdradził lek na niepowodzenie na igrzyskach

Pierwsze spotkanie już za reprezentacją Polski, która pokonała Portugalię 3:1 podczas Mistrzostw Europy 2021 siatkarzy. - Plan zrealizowaliśmy, mamy trzy punkty - skwitował w TVP Sport Mateusz Bieniek.

Dominika Pawlik
Mateusz Bieniek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mateusz Bieniek
Biało-Czerwoni przegrali jednego seta, ale w pozostałych mieli wynik pod kontrolą. Ostatecznie zwyciężyli 3:1. - Spodziewaliśmy się, że może być troszkę nerwowo, że to nie będzie perfekcyjny mecz. Plan zrealizowaliśmy, mamy trzy punkty - mówił w rozmowie z TVP Sport Mateusz Bieniek.

"Co do spotkania z Portugalią: będzie trudne, znacznie trudniejsze, niż się wam wydaje. Liczę na zwycięstwo 3:1" - pisał Heynen w swoim codziennym blogu w WP SportoweFakty. O to też padło pytanie na antenie TVP. - Na otwarcie poprzednich mistrzostw z Estonią też mieliśmy 3:1, może na tym się wzorował - zastanawiał się środkowy.

To był pierwszy mecz dla Polaków po powrocie z Tokio, gdzie zespół przegrał w ćwierćfinale z Francją i nie zdobył upragnionego medalu. - Najlepszym lekiem będą zwycięstwa. Jak będziemy wygrywać, to będzie nam łatwiej przełknąć to, co się stało. Musimy być skupieni na każdym kolejnym spotkaniu - podkreślił Bieniek.

Teraz przed Polakami dzień przerwy, a w sobotę potyczka z Serbią. - To najlepszy z naszych przeciwników grupowych. To może być walka o pierwsze miejsce w grupie. Wiele razy z nimi graliśmy, dla nich to docelowa impreza i zrobimy wszystko, żeby ich pokonać - zapewnił środkowy.

Terminarz Polaków:

2 września, godzina 17.30: Polska - Portugalia 3:1
4 września, godzina 20.30: Serbia - Polska
5 września, godzina 20.30: Grecja - Polska
6 września, godzina 20.30: Polska - Belgia
8 września, godzina 17.30: Polska - Ukraina

ME siatkarzy 2021. To pierwszy mecz reprezentacji Polski po igrzyskach. Jest dobrze!

Czy reprezentacja Polski zdobędzie medal na ME 2021?