ME siatkarzy. Będzie gorąco w grupie B i D. Sprawdź plan gier na poniedziałek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek przed siatkarskimi kibicami ponownie osiem spotkań mistrzostw Europy. Polacy będą mierzyć się z Belgami, ale równie gorąco będzie w grupie B i D.

Powoli rywalizacja w grupach wchodzi w decydującą fazę, gdzie poza starciem czysto sportowym, wchodzą do gry także kalkulacje.

Poniedziałek rozpocznie najbardziej gorące starcie tego dnia. Bułgarzy będą mierzyć się z Włochami w ramach grupy B. Choć w Ostrawie wojują także wicemistrzowie - Słoweńcy, to właśnie Bułgarzy z Włochami są nadal jedynymi niepokonanymi, a ich bezpośrednia potyczka może mieć duże znaczenie w walce o prym w grupie.

Równie ciekawie może być na estońskim boisku. Prowadzący w klasyfikacji grupy D Niemcy zagrają ze świeżymi mistrzami olimpijskimi, Francuzami. Zarówno jedni jak i drudzy na swoim koncie mają po dwie wygrane 3:0, lecz Les Bleus ustępują Niemcom miejsca tylko i wyłącznie przez gorsze ratio małych punktów.

Z kolei Biało-Czerwoni o 20:30 staną naprzeciw Belgom i choć Czerwone Smoki mają trzecie miejsce w tabeli, zaliczyli już wpadkę z Portugalią 2:3. Spotkanie obnażyło ich mankamenty i jedynie utwierdziło Polaków w roli solidnego faworyta. Co więcej Biało-Czerwoni z trzema już wygranymi na koncie mają już awans do kolejnej rundy mistrzostw, natomiast dla Belgów to nadal sprawa otwarta.

Plan gier (poniedziałek, 6 września):

Grupa A (Kraków, Polska):

17:30 Portugalia - Serbia  20:30 Belgia - Polska

Grupa B (Ostrawa, Czechy):

15:45 Bułgaria - Włochy  19:00 Słowenia - Białoruś

Grupa C (Tampere, Finlandia):

17:00 Macedonia Północna - Hiszpania  20:00 Turcja - Holandia

Grupa D (Tallin, Estonia):

17:00 Łotwa - Słowacja  20:00 Niemcy - Francja

Czytaj także: Młodzi mistrzowie zaprezentowani w Krakowie. "Jeszcze to do nas nie dotarło"

ZOBACZ WIDEO: Aleksander Śliwka zachwycony po sukcesie kadry U19. "Złoto jest czymś niesamowitym"

Źródło artykułu:

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Kto wygra mecz Bułgaria Włochy?
Bułgaria
Włochy
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)