KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Czarnecki w ogniu krytyki. "Bardzo nieeleganckie"

Ryszard Czarnecki ubiega się o funkcję prezesa PZPS. Jego kontrkandydat i aktualny sternik związku - Jacek Kasprzyk - nie ma dobrego zdania na temat polityka. - To przedziwna figura - powiedział w rozmowie z portalem sport.pl.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Ryszard Czarnecki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Ryszard Czarnecki
O stanowisko prezesa PZPS ubiega się siedem osób. Jedną z nich jest Ryszard Czarnecki, który obecnie pełni w związku funkcję wiceprezesa ds. międzynarodowych. To jednak nie do końca spełnia ambicje europosła, który chciałby zarządzać związkiem i prowadzi aktywną kampanię wyborczą.

Czarnecki w rozmowie z WP SportoweFakty wyznał, że jeśli zostanie szefem PZPS, to zrezygnuje z działalności w krajowej polityce. Jego słowa i deklaracje nie do końca spodobały się Jackowi Kasprzykowi, który obecnie jest prezesem i również startuje w wyborach.

- Jeśli Ryszard Czarnecki deklaruje, że po wyborze na prezesa odejdzie z polityki, to ja zapytam inaczej: może to polityka już go nie chce, a siatkówka ma być sposobem na miękkie lądowanie? Przekona mnie do tego zobowiązania, jeśli zrezygnuje z mandatu europosła jeszcze przed 27 września. Jak rozumieć, że wycofa się jedynie polityki krajowej? To przedziwna figura. Chyba że siedziba PZPS zostanie przeniesiona do Brukseli... - powiedział Kasprzyk.

Obecny prezes PZPS nie ukrywa, że trudno dogadać mu się z Czarneckim. Dodał, że jest "pełen podziwu dla rozmachu w składaniu obietnic" i zauważył, że są to zwyczaje przeniesione ze świata polityki. Wbił też szpilkę Czarneckiemu w temacie wierności barw politycznych i ubiegania się o stanowiska w PZPN czy PKOl.

Kasprzyk odniósł się również do słów Czarneckiego o Pawle Papke, który przez kilka miesięcy mandat poselski łączył z pracą jako prezes PZPS. - Bardzo nieeleganckie jest też przytaczanie przykładu Pawła Papke, że jako poseł był prezesem związku. Paweł, zanim wszedł do polityki, większość życia spędził na boisku, był wielokrotnym mistrzem Polski, zdobywał puchary, a w kadrze narodowej rozegrał zdrowo ponad sto meczów - stwierdził Kasprzyk.

Czytaj także:
Vital Heynen: Kluczowy dzień i kluczowy mecz
Mistrzostwa Europy: To oni znów odegrają bardzo ważną rolę. Podkreślają to siatkarze

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sędzia popełnił koszmarny błąd. Jego reakcja stała się hitem sieci
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (37)
Zobacz więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×