Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Wybory w PZPS. Został tylko jeden kandydat na prezesa

Sebastian Świderski pozostał jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wszyscy jego konkurenci postanowili wycofać się z walki o kierowanie siatkarską federacją.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Sebastian Świderski WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Sebastian Świderski
Jako pierwszy na samym początku Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego zrezygnował Ryszard Czarnecki. Eurodeputowany PiS ogłosił to na wspólnej konferencji ze Świderskim, a uzasadnił "dobrem polskiej siatkówki".

Jacek Kasprzyk, który rządził PZPS-em od czerwca 2016 roku, kilka godzin później ogłosił na mównicy sali konferencyjnej Hotelu Airport Okęcie w Warszawie, że nie zamierza ubiegać się o reelekcję.

Kiedy doszło do punktu obrad, w którym oficjalnie pytano kandydatów o chęć wystartowania w wyborach, Czarnecki i Kasprzyk podtrzymali swoje decyzje. - Jeżeli ma to jakieś znaczenie, swoje głosy przekazuję "Świdrowi" - powiedział ten drugi.

ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet

Zrezygnowali też Witold Roman, Tomasz Paluch, Andrzej Lemek i Konrad Piechocki. Ich wystąpienia były bardzo krótkie i ograniczyły się do kilku słów. Paluch nie podszedł nawet do mównicy.

Kiedy wywołano Świderskiego, ten ruszył do mikrofonu z samego końca sali, a delegaci, których mijał z rozbawieniem mówili mu, by chociaż on nie rezygnował. - Ja dalej chcę kandydować - powiedział 322-krotny reprezentant Polski.

Obecny prezes klubu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest w tej chwili jedyną osobą ubiegającą się o fotel prezesa PZPS. Jego zwycięstwo jest przesądzone.

Czytaj także:
Sensacyjna decyzja Ryszarda Czarneckiego. "Czasem trzeba skasować własne ambicje, nawet uzasadnione"
Mocny komentarz po rezygnacji Ryszarda Czarneckiego. "Wiedział, że nie ma szans"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×