KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kadziewicz przestrzega Świderskiego. "Opozycja nie odpuści"

Kurz po wyborach w Polskim Związku Piłki Siatkowej opadł. Pierwsze decyzje zapadły, a swojego zaskoczenia w felietonie w "Przeglądzie Sportowym" nie kryje Łukasz Kadziewicz. Głównie dlatego, że... niewiele się zmieniło.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Łukasz Kadziewicz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Łukasz Kadziewicz
Tuż przed ostatecznym głosowaniem z kandydowania na prezesa PZPS wycofali się Ryszard Czarnecki i Jacek Kasprzyk. Ten drugi, były już sternik związku, i tak pozostał w zarządzie. Polityka PiS, który pełnił funkcję wiceprezesa, na próżno szukać na liście.

"Jeżeli zaczniemy na chłodno analizować, jak zakończyły się wybory w PZPS, to chyba jedynym celem zamieszania w federacji było wysadzenie z karuzeli Ryszarda Czarneckiego. Kury, która momentami znosiła złote jajka i uratowała finansowanie wielu klubów" - napisał w "Przeglądzie Sportowym" Łukasz Kadziewicz.

Poza pomocą w pozyskiwaniu sponsorów, Czarnecki pomógł choćby sprowadzić Brazylijczyków czy Irańczyków, którzy mieli problemy z uzyskaniem wjazdu do naszego kraju tuż po pandemii. "Efekt wyborów to pozbycie się polityka, zabezpieczenie środków na zbliżające się mistrzostwa świata i pomoc kilku klubom" - wyliczył były siatkarz.

Kadziewicz jest zaskoczony też, że Sebastian Świderski nie zdecydował się na audyt. "Byłem pewny, że skoro rozpoczyna grę na bramki, na które jeszcze nie grał, będzie chciał wiedzieć, czy i jakie trupy czają się na niego w szafie" - czytamy.

Na razie, poza powołaniem Aleksandry Jagieło do spraw związanych z kobiecą kadrą, a także Tomasza Palucha, na próżno szukać nowych twarzy. "W tym całym wielkim zamieszaniu widzę na razie osobę, która usiadła na krześle, ale otoczyła się ludźmi, którzy wielokrotnie budując pozytywny obraz polskiej siatkówki, zdaniem prokuratury, nie zawsze działali fair. Moim zdaniem Sebastian Świderski zaczyna grać w bardzo ryzykowną grę" - zakończył były gwiazdor siatkówki.

Czytaj też:
Zaskakująca kandydatura na selekcjonera polskich siatkarek. Dawno nie pracował jako trener
Wielki powrót po ogromnym pechu w poprzednim sezonie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!
Czy oceniasz wybór Sebastiana Świderskiego na prezesa PZPS pozytywnie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
 • obiektywny Zgłoś komentarz
  Kadziu, apologeta Obatela! No, no!
  • Michał Malec Zgłoś komentarz
   Świderski otrzymał ogromny mandat zaufania od kibiców i ufam , że go nie roztrwoni tak , jak to zrobił poprzednik , który głos kibica miał za nic . Kasprzyk
   Czytaj całość
   powinien odpowiedzieć za rozłożenie na łopatki żeńskiej reprezentacji , a nie zasiadać w zarządzie . Gdzie byłeś panie Łukaszu w momentach , gdy dziewczyny potrzebowały twojego dziennikarskiego , a raczej komentatorskiego wsparcia ? Wtuliłeś ogon pod siebie i biłeś brawo destruktorowi Nawrockiemu . Udawałeś , że nic niepokojącego się nie dzieje , chociaż jako siatkarz , którego za osiągnięcia i jakość gry bardzo szanuję , widziałeś doskonale , że z tej mąki chleba nie będzie . Jako zagorzały kibic siatkówki oczekuję od prezesa Sebastiana odważnych i mądrych decyzji . Siatkówka przetrwa i będzie miała się dobrze bez wsparcia Czarneckiego i jestem tego więcej niż pewien .
   • lammergeyer2 Zgłoś komentarz
    Jak nisko musieliśmy upaść, żeby spółki Skarbu Państwa stały się własnością jednej partii i to ta partia decydowała, kogo one sponsorują i gdzie się reklamują. I żeby warunkiem
    Czytaj całość
    takiego finansowania było posadzenie przy żłobie kogoś reprezentującego tą partię. Czy naprawdę 30% obywateli uważa, że PIS powinien być właścicielem Orlenu i PGE i to Prezes (albo wyznaczony przez niego pełnomocnik - Obatel) powinien decydować, komu dać pieniądze a komu nie? Przecież każdy wie, że Czarnecki został wiceprezesem bo Obajtek zagroził, że wycofa Orlen ze sponsorowania siatkówki. Czy to jest według Was normalne?
    • sarenka 01 Zgłoś komentarz
     Ostatnio krytykowałem wypowiedzi Kadziewicza, jednak te wybory były lekko powiedziawszy trochę dziwne. Wszystko poszło w zapomnienie bez żadnych konkluzji na temat działań poprzedniej
     Czytaj całość
     ekipy, ponadto chciałbym się dowiedzieć jakim cudem powierzono najbogatszy i najmocniejszy klub w Polsce takiemu złemu trenerowi. Jestem ciekawy co musiał poświęcić i oddać Świderski za tak łatwe zwycięstwo w wyborach i też chciałbym się dowiedzieć kto czai się pod łóżkiem obecnego prezesa. Zgadzam się z tym, że z pewnością duży wpływ na finansowanie wyszukiwanie sponsorów miał Pan Czarnecki i mógł być wybawieniem dla niektórych klubów. Tacy ludzie są potrzebni w sporcie wyczynowym, gdzie niebagatelną rolę odgrywają pieniądze. Jest to pierwsza i odważna wypowiedz na temat kulis tego co obecnie dzieje się w PZPŚ. Brawo Kadziu! Tak trzymaj.
     • Legionowiak 2.0 Zgłoś komentarz
      "Kadziu" znów popisał się farmazonami! Co do kwestii wybierania nowego trenera dla naszych siatkarek, pełna zgoda, ale po raz kolejny Łukasz broni złego "Obatela
      Czytaj całość
      Richarda"! "Kadziu" otwórz oczy i włącz myślenie, bo Richard szkodził, a nic dobrego nie zrobił!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×