Bez zmian na zapleczu TAURON Ligi. Politechnika sprawiła ogromną niespodziankę

Drużyny z Tarnowa i Mielca w dalszym ciągu nie straciły seta w rozgrywkach 1. ligi kobiet. Teraz obie ekipy czeka bezpośredni pojedynek. Do dużej niespodzianki doszło w meczu z udziałem Politechniki Gdańskiej.

Mateusz Kozanecki
Siatkarki z Mielca Facebook / ITA TOOLS Stal Mielec / Siatkarki z Mielca
Do największej niespodzianki doszło w meczu Politechniki Gdańskiej z LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Przyjezdne prowadziły z niżej notowanymi rywalkami już 2:1, kiedy zawodniczki miejscowego klubu zaczęły dochodzić do głosu.

Akademiczki wygrały czwartą partię aż do 14, a w tie-breaku przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Aż 25 punktów zdobyła Zuzanna Kuligowska, a rywalkom nie pomogły nawet 23 "oczka" wywalczone przez Aleksandrę Deptuch.

Wcześniej zawodniczki GKS-u awansem rozegrały spotkanie w Tarnowie, gdzie zmierzyły się z liderkami rozgrywek. Ten mecz był niezwykle jednostronny i zakończył się w zaledwie 65 minut. Tarnowianki wręcz zmiotły z parkietu swoje rywalki, tracąc łącznie 32 punkty.

W dalszym ciągu na czele tabeli znajdują się zespoły z Tarnowa i Mielca, które w trwających rozgrywkach nie straciły jeszcze choćby seta. Na trzecią pozycję wskoczyły zawodniczki SAN-Pajdy Jarosław, które dwa ostatnie spotkania wygrały po 3:0. Jedynym zespołem bez punktów pozostaje Libero VIP Aleksandrów Łódzki.

Kolejna seria spotkań zaplanowana została na sobotę, 23 października. Wtedy dojdzie do starcia na szczycie - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzy się z ITA TOOLS Stalą Mielec. Wcześniej, bo już w środę, przeprowadzony zostanie zaległy mecz 2. kolejki w Aleksandrowie Łódzkim. Tamtejsze Libero VIP podejmie SMS PZPS Szczyrk.

Wyniki 1. ligi kobiet:

3. kolejka:

KS AZS AWF Warszawa - ITA TOOLS Stal Mielec 0:3 (18:25, 24:26, 13:25)
UJ CM 7r Solna Wieliczka - KS Częstochowianka 3:1 (22:25, 25:16, 25:23, 25:14)
Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - Libero VIP Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:14, 25:22, 25:11)
Asotra Płomień Sosnowiec - KSS Karpaty Krosno 3:0 (25:13, 25:21, 25:23)
SMS PZPS Szczyrk - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:2 (25:17, 21:25, 30:28, 24:26, 15:11)
SAN-Pajda Jarosław - GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 (25:10, 25:19, 25:16)
ENEA Energetyk Poznań - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (22:25, 25:17, 24:26, 25:22, 15:12)

4. kolejka:

ITA TOOLS Stal Mielec - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:22, 25:19, 25:18)
Libero VIP Aleksandrów Łódzki - Asotra Płomień Sosnowiec 0:3 (22:25, 26:28, 18:25)
GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2 (26:24, 22:25, 19:25, 25:14, 15:11)
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 0:3 (12:25, 19:25, 13:25)
KSS Karpaty Krosno - UJ CM 7r Solna Wieliczka 3:1 (25:22, 25:19, 16:25, 25:18)
KS Częstochowianka - ENEA Energetyk Poznań 3:2 (25:21, 19:25, 25:14, 17:25, 15:9)
SAN-Pajda Jarosław - KS AZS AWF Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

6. kolejka:

KS AZS AWF Warszawa - SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:11, 18:25, 25:23, 13:25, 15:10)

9. kolejka:

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów - GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 (25:12, 25:11, 25:9)