KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Legenda ostro o sytuacji reprezentacji. "Cofamy się"

Wciąż nie jest wiadomo, kto obejmie reprezentację Polski kobiet po Jacku Nawrockim. Małgorzata Glinka w rozmowie z "Super Expressem" nie ukrywa radości z tego, że będzie to zagraniczny trener. Dostało się też poprzednim władzom PZPS.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
reprezentacja Polski siatkarek Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek
Po zakończeniu mistrzostw Europy jasne stało się, że Jacek Nawrocki nie będzie dalej selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet. Funkcję tę pełnił przez sześć lat i choć początkowo kadra czyniła postępy, to ostatnio w jej poczynania wkradł się marazm. Potwierdzeniem tego było odpadnięcie na etapie ćwierćfinału z ME 2021.

Kto będzie nowym selekcjonerem? Tego wciąż nie wiadomo. O pracę z polskimi siatkarkami ubiegają się m.in. Massimo Barbolini, Daniele Santarelli, Stefano Lavarini, Giuseppe Cuccarini czy Ferhat Akbas. To uznani szkoleniowcy, którzy osiągnęli już wiele sukcesów.

PZPS nie podjął jeszcze decyzji odnośnie zatrudnienia nowego szkoleniowca polskich siatkarek. Najprawdopodobniej będzie to zagraniczny szkoleniowiec, co cieszy jedną z legend naszej kadry, Małgorzatę Glinkę-Mogentale.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za strzał najpiękniejszej golfistki na świecie!

- Po raz pierwszy od wielu lat wiążę z tym wyborem wielkie nadzieje na to, że w końcu coś się w tej kadrze zmieni - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem". Dodajmy, że Glinka była liderką kadry, gdy ta zdobywała dwukrotnie mistrzostwo Europy i była w światowej czołówce.

Była polska siatkarka w mocnych słowach skrytykowała działania poprzednich władz PZPS, który w kobiecej kadrze stawiał na polskich trenerów.

- Nie mam pojęcia, czemu związek trzymał się przez lata kurczowo wersji, by wybierać Polaków na stanowisko selekcjonera kadry pań. To było ograniczanie sobie z góry pomysłu na siatkówkę. Myślę, że po to zmieniono ludzi na kluczowych stanowiskach PZPS, żeby pojawiło się nowe spojrzenie. Bo poprzednia droga nic nie dała. Nie stoimy w miejscu, tylko się cofamy. Nie widzę żadnego postępu w ostatnich latach - dodała.

Czytaj także:
Nowe informacje ws. urazu Fabiana Drzyzgi. "Wchodzi taki nieprzyjemny ból"
Trener mistrzów Polski jasno o pracy z naszą kadrą. "Nic nie wiadomo"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • sarenka 01 Zgłoś komentarz
  Całkowita zgoda co do poprzedniej ekipy, powinno się cały zarząd i kadrę trenerską wywalić na zbitą twarz z siatkówki, a nie nagradzać posadami w Chemiku i nowym zarządzie PZPŚ. Co
  Czytaj całość
  do składu przyszłej reprezentacji uważam, że należałoby zbudować ją wokół Asi Wołosz, ewentualnie Magdy Stysiak lub Malwiny Smarzek, chociaż ich gra na kadrze pozostawiała wiele do życzenia. Niestety brak nam poza Asią Wołosz gwiazd naprawdę światowego formatu, takich jakie miał do dyspozycji trener Niemczy, jak na przykład Małgorzata Glinka, Dorota Świeniewicz czy Małgorzata Niemczyk. Nowy trener musiał będzie zaufać swoim wyborom, także zmienić nastawienie i mentalność dziewczyn grających w naszej lidze, aby wyeliminować przeciętność do której cała nasza żeńska siatkówka świetnie się przystosowuje.
  • obiektywny Zgłoś komentarz
   Może się czepiam ale czy aby nadredaktorzy SF nie nadużywają określenia "legenda"? A może nie znają znaczenia tego słowa?! Pani Małgorzata, wspaniała siatkarka, z wieloma
   Czytaj całość
   sukcesami, które osiągnęła ciężką pracą i talentem! Jest z nami, tu i teraz! Legenda to może być za jakiś czas, dla naszych dzieci, wnuków ...!
   • Kazimierz Wieński Zgłoś komentarz
    Kasprzyk i Nawrocki na długo zniszczyli żenskaąsiatkówkę, wiadomo było dawno i nikt nie reagował !!!!
    • Legionowiak 2.0 Zgłoś komentarz
     Niestety, ale nasza kadra siatkarek stanęła w miejscu! Potrzebne są wielkie, wręcz rewolucyjne zmiany! Dziewczyny potrzebują genu zwycięstwa, dobrej gry oraz sukcesów! Ja oczekuję (po
     Czytaj całość
     raz kolejny i nie ostatni), że nowy selekcjoner (nieważne, kto nim zostanie) będzie budował kadrę, gdzie liderką gry i zespołu będzie Zuzanna Górecka!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×