Poznaliśmy nowego lidera Tauron Ligi. W spotkaniu domowym nie stracił nawet seta

Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał 3:0 #VolleyWrocław i objął prowadzenie w Tauron Lidze. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Anna Kalandadze.

Jakub Fordon
atakuje Anna Kalandadze PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: atakuje Anna Kalandadze
Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów po czterech kolejkach miały na swoim koncie komplet zwycięstw. Ich rywal, #VolleyWrocław wygrał dotychczas tylko jedno spotkanie, wrocławianki pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Wyraźnym faworytem przed meczem były gospodynie, które świetnie weszły w sezon i zdobyły już Superpuchar Polski.

Gospodynie nie zawodziły od samego początku, po asie Bruny Honorio wyszły na trzypunktowe prowadzenie, przy którym Dawid Murek poprosił o przerwę. Przewaga po niej stopniała do jednego "oczka" i tym razem to Stephane Antiga musiał porozmawiać ze swoimi podopiecznymi. Po kiwce Aleksandra Rasińskiej na tablicy świetlnej widniał remis, ale szybko do głosu doszły rzeszowianki ponownie odskakując, czego efektem była prośba o czas #VolleyuWrocław. Nie wybiło to z rytmu Developresu, który korzystając ze słabej skuteczności w ataku wspomnianej wcześniej Rasińskiej oraz Andrei Kossanyiovej, zwyciężył pierwszą partię 25:19.

Napędzone rzeszowianki dobrze rozpoczęły drugą odsłonę, po skutecznym ataku i dwóch punktach z zagrywki Anny Kalandadze prowadziły 6:1. O czas zmuszony był poprosić trener wrocławianek i była to bardzo dobra decyzja. Zawodniczki z Wrocławia dogoniły rywalki i tym razem to Antiga przerwał grę. Po wyrównanej walce do głosu doszła kapitanka Developresu, Jelena Blagojević, która z lewego skrzydła skończyła trzy piłki pod rząd i ponownie Murek musiał porozmawiać ze swoimi podopiecznymi. Gospodynie kontynuowały bardzo dobrą grę i zakończyły drugą partię wynikiem 25:18.

Trzeci set w pełni kontrolowały zawodniczki Developresu, jedyną walkę wrocławianki nawiązały po pierwszej w tej partii przerwie, ale gospodynie ponownie szybko odskoczyły, głównie za sprawą świetnie grającej dzisiaj Magdaleny Jurczyk. Punkty na koniec spotkania dołożyła również bardzo dobrze dysponowana Anna Kalandzadze, a przy bezpiecznej przewadze rzeszowianek na parkiecie po obu stronach pojawiły się zmienniczki. Ostatnia odsłona zakończyła się wynikiem 25:15.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została przyjmująca Developresu Bella Dolina Rzeszów, Gruzinka Anna Kalandzadze. Oprócz niej, bardzo dobre spotkanie zaliczyła również Magdalena Jurczyk. Wśród gości wyróżniała się Karolina Fedorek.

Developres Bella Dolina Rzeszów - #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:18, 25:15)

Developres: Wenerska, Blagojević, Honorio, Stencel, Kalandzadze, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Bińczycka, Rapacz, Witowska, Bagrowska

#VolleyWrocław: Kaczmar, Murek, Bałucka, Rasińska, Kossanyiova, Fedorek, Adamek (libero) oraz Wellna, Szady, Gromadowska, Chorąża, Stancelewska

MVP: Anna Kalandadze (Developres)