Liga Mistrzyń: Nie będzie Pucharu dla Liliany i Agaty Mróz- Olszewskiej

Małgorzata Glinka- Mogentale i jej Grupo 2002 Murcia nie zdobędzie Pucharu Europy. W spotkaniu półfinałowym gospodynie Final Four przegrały 3:1 z Zariecze Odincowo. Zwycięstwo zespołu rosyjskiego nie podlegało dyskusji, znakomicie spisywały się w ataku i bloku, w którym brylowała Ljubow Sokołowa. Polska reprezentantka spisała się przyzwoicie, nie ustrzegając się jednak prostych błędów.

Mateusz Minda

Gruppo Murcia – Zariecze Odincowo 1:3 (15:25, 25:19, 22:25, 23:25)

Set pierwszy rozpoczął się od błędu w przyjęciu, Natalii Safronowej przy stanie 3:2 dla Rosjanek zablokowana została dominikańska atakująca Prisilla Rivera, chwilę później udanym atakiem ze środka odpowiedziała Walewska de Oliveira. Niestety cztery kolejne punkty padły łupem zdobywcy Pucharu Rosji, które prowadziły 8:3. Po przerwie skutecznym plasem popisała się Jacqueline Carvahlio. Dziesiąty punkt siatkarki Iwica Seklocza zdobyły po podbiciu ataku Glinki przez Swietłanę Krjuczkową, a kontratak skończyła Natalia Safronowa.
Na drugą przerwę techniczną gospodynie turnieju schodziły z siedmiopunktową stratą do rywalek, po przerwie najpierw zablokowana została Walewska a w kolejnej akcji w aut zaatakowała Prisilla Rivera. Przy stanie 20:11 dla Odincowa piłkę w aut posłała Żanna Proniczewa. W tym secie siatkarki z Murcii zdobyły jeszcze trzy ’’oczka’’ a pierwszy set zakończył się udanym atakiem po skosie najlepszej siatkarki Europy, Sokołowej.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwupunktowej przewagi Odincowa. Jednak atak Małgorzaty Glinki dał gospodyniom pierwszy punkt. Kolejna trzy ’’oczka’’ także padły łupem gospodyń, duża w tym zasługa reprezentantki Polski, która broniła, atakowała i blokowała rywalki. As serwisowy Safronowej zniwelował straty i był remis po 7. Ósmy punkt zdobyły podopieczne Paulo Coco, po mocnym zbiciu piłki przez Jacqueline Carvahlio. Po przerwie przechodzącą piłkę wykorzystała Maria Fernández i prowadzenie hiszpańskiego zespołu wzrosła do dwóch punktów. Gdy na tablicy wyników było 10:12, po obronie Dominikanki Rivery, skutecznym atakiem ze środka popisała się Walewska. Przewaga ta wzrosła do czterech punktów, gdy kiwka rosyjskiej rozgrywającej została podbita a kontratak lidera hiszpańskiej ligi skończyła Jacqueline(17:13). Przy zagrywce Safronowej rosyjski zespół zdołał odrobić kilka punktów. Jednak w tej partii to gospodynie utrzymywały tą bezpieczną trzypunktową przewagę 22:19. Chwilę później po świetnych obronach Isabelli Zillio, dwudziesty trzeci punkt dla Murcii zdobyła najlepsza atakująca Mistrzostw Europy, Małgorzata Glinka. Po ataku w siatkę Fatiejewej gospodynie miały piłkę setową, którą już w pierwszej akcji atakiem po bloku skończyła ’’Maggie’’.

Trzecia partia rozpoczyna się od mocnego ataku po skosie polskiej przyjmującej, chwilę później w siatkę zagrała Jacqueline i było po 1. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, aż do posłania piłki w aut przez Jacqueline Carvahlio, wtedy Rosjanki uzyskały dwupunktową przewagę(6:4),, która utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej. Po niej dwa następne ’’oczka’’ padły łupem siatkarek z Murcii. Ponownie trwała wyrównana walka z obu stron, bezbłędnie w ataku spisywała się Sokołowa i Walewska. Gdy błąd podwójnego odbicia popełniła Fofāo, siatkarki z Odincowa wyszły na dwupunktowe prowadzenie. W końcówce tej partii w miejsce Glinki na parkiet weszła Sara Perez i Hiszpanki zaczęły odrabiać straty. Przy stanie 22:21 ataku Merkułowej z obejścia nie wybroniła Prisilla Rivera, chwilę później udanym kiwnięciem popisała się Jacqueline Carvahlio, ale dwa kolejne punkty zdobyły siatkarki Zariecze Odincowa.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenie 2:0 gospodyń Final Four, ale Rosjanki bardzo szybko zniwelowały stratę, a nawet wyszły na czteropunktowe prowadzenie(7:3).Atak Fatiejewej dał siatkarkom Vadima Pankova ósmy punkt. Po przerwie punkt zdobyła brazylijska przyjmująca Carvahlio. Dwa błędy Prisilla Rivery dały Rosjankom prowadzenie 12:5. Na drugiej przerwie technicznej Odincowo prowadziło aż 8:16. Po przerwie sytuacja na boisku w Murcii niewiele się zmieniła. Wysokie prowadzenie rosyjskiej drużyny utrzymało się, chociaż Murcia goniąc rywalki zdołała odrobić kilka punktów(15:19). Od stanu 20:15 podopieczne Paulo Coco odrobiły cztery’’ oczka’’, wszystko za sprawą dobrych zagrywek Fofāo. Dwudziesty pierwszy punkt atakiem po prostej zdobyła Safronowa. W dwóch kolejnych akcjach błędy zawodniczek z Murcii sprawiły, że rywalki prowadziły 23:20. W końcówce hiszpański zespół ponownie odrobił straty, które zniwelowały do jednego punktu(24:23). Gospodynie miały także piłkę na dwudziesty czwarty punkt, jednak zablokowana została Jacqueline Carvahlio.