Ścisk w lidze japońskiej. Kurek i Kubiak ze zmiennym szczęściem

Kolejny weekend z rozgrywkami ligi japońskiej za nami. Przed tygodniem Panasonic Panthers, w której występuje Michał Kubiak zanotował dwie porażki. Teraz ten zespół się poprawił, ale z kolei gorsze chwile przeżywała drużyna Bartosza Kurka.

Dawid Franek
Michał Kubiak WP SportoweFakty / Michał Mieczkowski / Na zdjęciu: Michał Kubiak
W sobotę gracze Panasonic Panthers pokonali we własnej gali Osakę Sakai 3:1. Michał Kubiak zaliczył solidny występ, zdobywając 17 punktów przy skuteczności w ataku wynoszącej 58 procent. Polak zdobył także jeden punkt blokiem, a wskaźnik pozytywnego przyjęcia wyniósł 52 procent.

Następnego dnia zespół Kubiaka nie miał powodów do radości. Panasonic Panthers przegrał bowiem z tym samym rywalem 0:3. Bolał w szczególności trzeci set, gdzie gospodarze mieli sporą szansę na wygraną, ale ulegli rywalom po grze na przewagi (31:33). Michał Kubiak zdobył 10 punktów. Atakował zdecydowanie gorzej niż dzień wcześniej, bo miał 33 procent skuteczności. Zanotował także 32 procent pozytywnego przyjęcia.

W jeszcze gorszych nastrojach po ostatnich meczach są siatkarze Wolfdogs Nagoya. Drużyna, w której występuje Bartosz Kurek po raz pierwszy w tym sezonie przegrała dwa spotkania podczas jednego weekendu. Ponadto Wolfdogs Nagoya urwała łącznie tylko jednego seta zespołowi Toray Arrows. Do Bartosza Kurka jednak nikt nie może mieć pretensji.

Polak w obu spotkaniach zagrał na wysokim poziomie. W sobotę wywalczył 22 punkty, w tym jeden blokiem, mając skuteczność na poziomie 58 procent. Z kolei w niedzielnym spotkaniu Kurek dołożył trzy "oczka" więcej niż dzień wcześniej, lecz miał poniżej 50 procent punktowych ataków. Na jego dorobek punktowy złożyły się także trzy asy oraz dwa bloki.

Po dziesiątej kolejce ligi japońskiej zarówno Panasonic Panthers, jak i Wolfdogs Nagoya wypadły poza podium ligowej tabeli. To pierwsza taka sytuacja w sezonie 2021/2022.