Bez ataku meczu nie wygrasz. Pokaz siły Grot Budowlanych Łódź w starciu z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz

W meczu otwarcia 10. kolejki Tauron Ligi Grot Budowlane Łódź nie pozwoliły na zbyt wiele siatkarkom Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Wrażenie na rywalkach mógł przede wszystkim zrobić blok łodzianek, od których biła pewność siebie.

Piotr Woźniak
Na zdjeciu: drużyna Grot Budowlanych Łódź W środku trener Jakub Głuszak WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjeciu: drużyna Grot Budowlanych Łódź. W środku trener Jakub Głuszak
Drużyna Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz przyjechała do Łodzi podbudowana zwycięstwem nad ekipą UNI Opole i udanym debiutem w roli szkoleniowca Alessandro Lodiego. Za to Grot Budowlane Łódź w ostatniej kolejce poniosły bolesną porażkę po tie-breaku w derbach Łodzi. - Trudno, to jest sport. Podnosimy się i gramy dalej - mówila po tym spotkaniu Zuzanna Górecka.

Początek spotkania to popis umiejętności w defensywie Justyny Łysiak, która z uśmiechem na ustach podbijała ataki skrzydłowych z Bydgoszczy (7:3). Szczęście nie sprzyjało przyjezdnym, kiedy po ataku Leticii Hage o challenge poprosił Jakub Głuszak, okazało się, że piłka wylądowała kilka milimetrów obok linii bocznej boiska (12:6). Nie pomagała energiczna gestykulacja włoskiego szkoleniowca, ani zmiany i wejście Magdaleny Mazurek i pierwszy set powędrował na konto Grot Budowlanych Łódź (25:14).

Błąd dotknięcia siatki i kilka autowych ataków Cleger nie pozwalały gospodyniom prowadzić swobodnej, kombinacyjnej gry w pierwszych minutach drugiego seta (4:6). Na skrzydłach korespondencyjny pojedynek prowadziły imienniczki - Zuzanna Szperlak oraz Zuzanna Górecka. "Różnicę" zrobiła jednak gra w bloku, który zapewniał całą masę punktów łodziankom. Największe emocje przyniosła długa wymiana, w której zdaniem sędziów Łazowska dotknęła siatki łokciem, a nie warkoczem (12:17). Miejscowe nie pozostawiły złudzeń i znów w efektowny sposób potwierdziły swoją dominację w tym meczu (25:16).

Głośnym okrzykiem koleżanki próbowała pobudzić po swoim ataku z jednej nogi Paulina Majkowska (6:4), ale bydgoszczankom brakowało powtarzalności i pomysłu na sforsowanie bloku Grot Budowlanych Łódź. Centka i Górecka przewidywały każdy ruch rywalek na siatce, umiejętnie przekładając ręce. Wynik bardzo szybko "odjechał" bydgoszczankom i te ze spuszczonymi głowami schodziły z boiska (25:14).

Grot Budowlani Łódź - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:16, 25:14)

Grot: Lisiak, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Łysiak (libero) oraz Skomorowska (libero)
Polskie Przetwory: Balmas, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Bałdyga, Haak, Saad (libero) oraz Mazurek, Kobus, Różyńska

MVP: Zuzanna Górecka (Grot Budowlani Łódź)

Czy zespół z Bydgoszczy utrzyma się w Tauron Lidze?