Mała zemsta klubu Michała Kubiaka. Z kolei zespół Bartosza Kurka ma kłopot

Panasonic Panthers, których siatkarzem jest Michał Kubiak, odnieśli dwa zwycięstwa z Suntory Sunbirds. Drużyna Bartosza Kurka zaczyna tracić kontakt z czołówką ligi japońskiej po serii czterech porażek.

Michał Kubiak WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Michał Kubiak
Drużyny Polaków wróciły do walki o punkty po dwutygodniowej przerwie. Tydzień temu w Japonii uzupełniono ligowe zaległości. Od razu zanosiło się na duże wyzwania. Panasonic Panthers grali z Suntory Sunbirds, czyli z klubem, który pokonał ich w kwietniu w finale mistrzostw Japonii. Z kolei Wolfdogs Nagoya powalczyli z liderem rozgrywek Osaka Sakai.

W sobotę zdecydowanie lepiej poszło "Panterom" z Michałem Kubiakiem w składzie. Bardzo dobra gra pozwoliła rozprawić się z Sunbirds w trzech krótkich setach. Polak zdobył 18 punktów, z których 13 atakiem, przy 62 procentach skuteczności, jeden blokiem, a cztery serwisem. Panasonic Panthers liczyli na zespół Bartosza Kurka, ale ten nie urwał ani punktu liderowi i przegrał 1:3. Wolfdogs nie pomogły aż 34 punkty Polaka.

Również w niedzielę zadowolony z wyniku meczu był tylko Kubiak. Tym razem konfrontacja jego zespołu z Sunbirds była zacięta i została rozstrzygnięta w walce na przewagi w tie-breaku. Kubiak zdobył 17 punktów. Wolfdogs Nagoya ponownie było stać tylko na wygranie seta w meczu z Osaka Sakai, a Bartosz Kurek zdobył 27 punktów.