Pierwsze trofeum Bartosza Kurka w Japonii

Bartosz Kurek rozgrywa drugi sezon w Japonii. Do brązowego medalu mistrzostw kraju dołożył Puchar Cesarza. Finał tych rozgrywek miał przebieg pełny dramaturgii.

Bartosz Kurek WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
Najpierw w sobotę z Toray Arrows, a następnie w niedzielę z Osaka Sakai. Wolfdogs Nagoya byli najlepsi w weekendzie decydującym o zdobyciu Pucharu Cesarza. Finał został rozstrzygnięty w walce na przewagi w tie-breaku. Zacięte od początku do końca starcie zakończyło się punktem na 19:17 w decydującym secie.

Wolfdogs zrewanżowali się siatkarzom Osaka Sakai za porażki poniesione w sezonie zasadniczym ligi japońskiej. Bartosz Kurek i spółka żywiołowo świętowali już na boisku po wyniszczającym meczu. Polak zabrał się później za dekorowanie medalami kompanów z klubu.

Kurek zdobył pierwsze trofeum w Japonii. W poprzednim sezonie jego drużyna była trzecim zespołem mistrzostw kraju, odpadła z nich w półfinale. Dodatkowo został wybrany MVP turnieju.

Jest drugim Polakiem, który zatriumfował w Pucharze Cesarza. W 2017 roku zrobił to Michał Kubiak. Wolfdogs zwyciężyli w rozgrywkach po raz drugi w historii.