Szybkie spotkania na rozpoczęcie trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń

W trzech setach zakończyły się pierwsze spotkania trzeciej kolejki Ligi Mistrzyń. Zarówno THY Stambuł jak i Dynamo Kazań odniosły pewne zwycięstwa w swoich grupach.

Jakub Fordon
Dynamo Kazań WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dynamo Kazań
Oczy kibiców z Polski we wtorek zwrócone będą na pojedynek Developresu Bella Dolina Rzeszów z drużyną Malwiny Smarzek, Lokomotiwem Kaliningrad. Ponadto później na parkiecie pojawi się również Magdalena Stysiak. Oprócz spotkań z udziałem Polek zaplanowane zostały dwa inne starcia.

W grupie C Ligi Mistrzyń THY Stambuł bez najmniejszych problemów uporał się na własnym parkiecie z czeską VK Duklą Liberec 3:0. Przyjezdne najwięcej problemów sprawiły w trzeciej partii, jednak w połowie seta odjechały gospodynie. Drużyna z Turcji odnotowała dopiero pierwsze zwycięstwo podczas fazy grupowej, które może pozwolić im włączyć się jeszcze o awans do kolejnej rundy.

THY Stambuł - VK Dukla Liberec 3:0 (25:18, 25:15, 25:22)

Liga Mistrzyń 2021/2022, grupa C

# Drużyna Pkt M Z P Sety
1 Igor Gorgonzola Novara 12 6 4 2 13:6
2 Dynamo Moskwa 10 6 4 2 12:10
3 THY Stambuł 10 6 3 3 13:12
4 VK Dukla Liberec kobiety 4 6 1 5 5:15

Drugie wtorkowe spotkanie odbyło się w grupie D, gdzie Dynamo Kazań również w trzech setach rozprawiło się z bułgarską Maritzą Płowdiw. Gospodynie w pierwszej partii zmasakrowały swoje rywalki, wygrywając do 10. Kolejne odsłony meczu nie były już tak jednostronne, ale również wpadły na konto zespołu z Rosji, który najważniejszy pojedynek rozegra jednak przed własną publicznością. Najprawdopodobniej domowe starcie przeciwko Fenerbahce Opet Stambuł zadecyduje o tym, która z drużyn awansuje bezpośrednio do ćwierćfinału.

Dynamo Kazań - Maritza Płowdiw 3:0 (25:10, 25:21, 25:20)