Nie ma mocnych na drużynę Artura Szalpuka

Dobry weekend ma za sobą Artur Szalpuk. Jego zespół jest nadal niepokonany w lidze ukraińskiej. Innym naszym graczom w rozgrywkach zagranicznych wiodło się w tym tygodniu różnie.

Anna Bagińska
Artur Szalpuk WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Artur Szalpuk
Zespół Artura Szalpuka kontynuuje swoją dobrą serię w lidze ukraińskiej. W ten weekend Epicentr dopisał kolejne dwie wygrane do swojego dorobku. Pierwszego spotkania nasz przyjmujący nie zaliczy do udanych. Zdobył tylko jeden punkt i po pierwszym secie opuścił boisko. Jednak już w drugim meczu przebywał na parkiecie cały czas i zdobył 13 punktów. Był najlepiej punktującym graczem w zespole. Przyjmował 11 razy i to bez błędu, z efektywnością rzędu 64 proc. Skończył 58 proc. ataków.

W kratkę natomiast wiedzie się zespołowi Michała Filipa. Po wygranej w miniony weekend, w ten Yeni Kiziltepe Spor musiało uznać wyższość Altekmy. Polak zagrał bardzo dobre spotkanie. Zdobył 22 punkty, najwięcej w meczu. Skończył aż 64 proc. piłek.

Dobrze spisuje się w lidze belgijskiej zespół Kamila Droszyńskiego i Jakuba Rybickiego. W przełożonym spotkaniu 6. kolejki Lindeman Aalst wygrało z Caruur Volley Gent. Polski rozgrywający rozegrał całe spotkanie i zdobył 3 punkty. Nasz przyjmujący nie zanotował z kolei dobrego meczu. Po pierwszych dwóch setach zszedł z boiska i zdobył tylko 4 punkty. W przyjęciu na 15 prób pomylił się aż 4 razy.

W lidze austriackiej drugą część sezonu źle zaczęła się dla UVC Ried/Innkreis. Zespół minimalnie przegrał z ekipą z Grazu. Nieźle zaprezentował się Tomasz Rutecki, który zdobył 12 punktów i atakował ze skutecznością 44 proc. Gorzej poszło Michałowi Szydłowskiemu. Polski libero przyjmował 27 razy i aż 7 razy się przy tym pomylił. Perfekcyjne przyjęcie miał na poziomie 0 proc.

W czeskiej lidze CEZ Karlovarsko kontynuuje zwycięską passę. Podopieczni trenera Jiriego Novaka wygrali bez straty seta z Pribramem. W składzie zabrakło jednak Łukasza Wiese. Drugi "polski" zespół nie miał tak udanego weekendu. VK Ostrava przegrało 0:3 z drużyną z Czeskich Budziejowic. Mariusz Połyński zdobył w tym spotkaniu 4 punkty, wszystkie atakiem przy skuteczności 80 proc. Filip Jarosiński zaczął mecz w szóstce, ale spisywał się słabo w przyjęciu i potem opuścił boisko. Damian Sobczak w przyjęciu radził sobie może lepiej, ale też nie był to mecz wybitny w wykonaniu polskiego libero.

Kolejną wygraną w lidze szwajcarskiej odniósł zespół Damiana Hudzika. UC Lausanne wygrało po tie-breaku, a Polak dołożył do dorobku drużyny tylko 2 punkty.