KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wicemistrz świata gorzko o ruchach rządu. Widzi tylko jeden pozytyw

Łukasz Kadziewicz w najnowszym felietonie dla "Przeglądu Sportowego" odnosi się do kwestii politycznych. "Od dłuższego czasu politycy już mnie nie śmieszą" - wyznaje gorzko wicemistrz świata z 2006 roku.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Łukasz Kadziewicz (w środku) WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Łukasz Kadziewicz (w środku)
Łukasz Kadziewicz pisze w "Przeglądzie Sportowym", że już nawet nie ma nadziei na to, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie. "Wieloletni trud budowania większego lub mniejszego biznesu może skończyć się upadłością i wtedy naprawdę trzeba będzie wywiesić białą flagę" - spostrzega, odnosząc się do Polskiego Ładu.

Emerytowany sportowiec z przekonaniem pisze, że ten projekt "będzie gwoździem do trumny dla wielu przedsiębiorców". Otwarcie wyznaje jednocześnie, że politycy już go nie śmieszą. Podkreśla, że zaczyna się ich nawet bać, a całe społeczeństwo powinno mieć świadomość, jakie nadciągają konsekwencje".

Kadziewicz przyznaje jednak, że jeden rządowy komunikat wzbudził w nim optymizm. Chodzi o pomysł zreformowania lekcji wychowania fizycznego na poziomie klas 1-3. Zakłada on wprowadzenie jednego systemu pozwalającego na monitorowanie postępów dzieci.

"Dzięki temu w końcu zaczniemy być krajem leżącym w Europie Środkowo-Wschodniej nie tylko z nazwy, ale także z jakości sportowej" - spostrzega były siatkarz.

Uważa, że usystematyzowanie i zaangażowanie mogą stanowić krok milowy w zakresie wyłapywania talentów. Kadziewicz przewiduje, że proponowane rozwiązanie może przynieść dużo dobrego.

Czytaj także:
Szykuje się potężny cios dla Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Stracą jednego z liderów
Dobra informacja dla kibiców Jastrzębskiego Węgla. Wieloletni reprezentant mistrzów Polski przedłużył kontrakt

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska sportsmenka na egzotycznych wakacjach. "Dlaczego nie"
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×