Blisko trzy godziny walki w meczu Tauron Ligi

BKS BOSTIK Bielsko-Biała i E.Leclerc Moya Radomka Radom stoczyły bitwę na wyniszczenie w Tauron Lidze. W siatkarskim maratonie zwyciężyła 3:2 drużyna z Podbeskidzia.

siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK Bielsko-Biała
Radomka zapewniła sobie wcześniej miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski, a BKS musiał go jeszcze bronić. Bielszczanki zmarnowały szansę na umocnienie się w najlepszej ósemce Tauron Ligi w poprzedniej kolejce, ponieważ przegrały 1:3 z ostatnim w tabeli Jokerem Świecie. Szansa na rehabilitację była we własnej hali, w której gospodynie potrafią być niebezpieczne dla najlepszych klubów ligi.

Rozdrażniona ostatnim niepowodzeniem drużyna spod Klimczoka rozpoczęła mecz z Radomką od mocnego uderzenia i zdobyła kilkapunktowe prowadzenie. Przyjezdne z województwa mazowieckiego goniły długo, ale detalicznie to sobie wymierzyły i dopadły BKS tuż przed końcem partii. Doszło do walki na przewagi, w której Radomka wygrała 29:27.

Pierwsza runda była przedsmakiem siatkarskiego maratonu, zanosiło się na zażartą walkę także w następnych setach. BKS nie zdeprymował się niepowodzeniem i w drugiej rundzie wygrał 25:23. Zgodnie z przewidywaniami, ciekawy pojedynek toczyły topowe atakujące ligi Gabriela Orvosova i Katarzyna Zaroślińska-Król.

Przez dwie godziny drużynom udało się dokończyć trzy sety. W trzeciej rundzie Radomka ponownie postawiła na swoim w grze na przewagi i zwyciężyła 30:28, a skoro w czwartym secie wygrał 25:19 BKS, to lepszą drużynę musiał wyłonić tie-break.

Bielszczanki zachowały więcej energii na skuteczny finisz. Gabriela Orvosova i spółka tym razem dobrze zarządzały prowadzeniem, a Radomka popełniła zbyt dużo błędów. Gospodynie zamknęły mecz punktem na 15:11 w tie-breaku.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:2 (27:29, 25:23, 28:30, 25:19, 15:11)

BKS: Polak, Szlagowska, Kazała, Pierzchała, Świrad, Orvosova, Mazur (libero), Drabek (libero) oraz Borowczak, Bartkowska

Radomka: Skorupa, Murek, Lazić, Aelbrecht, Moskwa, Zaroślińska-Król, Adamek (libero) oraz Wójcik, Kobus, Biała (libero)