Srogi rewanż Grot Budowlanych Łódź na drużynie z Legionowa. Zadecyduje trzeci mecz!

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź wzięły bolesny rewanż na drużynie IŁ Capital Legionovii Legionowo. Drużyna Macieja Biernata wygrała w Łodzi 3:0 i decydujący o awansie do półfinału mecz zostanie rozegrany w Legionowie już w przyszłym tygodniu.

Piotr Woźniak
siatkarki Grot Budowlanych Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarki Grot Budowlanych Łódź
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź rozpoczęły mecz w Łódź Sport Arenie od mocnego uderzenia 7:1. Dopiero atak Olivii Różański rozbudził podopieczne Alessandro Chiappiniego. Zwyciężczynie pierwszego starcia ćwierćfinałowego były jednak zbyt elektryczne w swoich zagraniach i gdy do sytuacyjnej piłki wyrzuconej za antenkę nie dobiegła Cleger, o drugą przerwę poprosił włoski szkoleniowiec (14:7). Łodziankom pomógł też challenge i po asie serwisowym Kubanki zrobiło się już 18:12. Techniczny plas Cleger zakończył pierwszego seta (25:22).

W drugiej partii obie ekipy ustabilizowały trochę przyjęcie ułatwiając zadanie swoim rozgrywającym i po krótkiej  w wykonaniu duetu Łazowska - Lisiak gospodynie miały jedno oczko przewagi (8:7). Grot Budowlane Łódź wykazały się cierpliwością, która popłaciła, gdy efektowną czapę sprezentowała rywalkom Paulina Damaske (14:10). Atak Centki przez środek siatki podwyższył wynik meczu (25:20).

Zespół Macieja Biernata był bliski powtórzenia swojego wyczynu z rundy zasadniczej. Tym bardziej, że po ataku Cleger wzdłuż linii bocznej boiska o przerwę poprosił trener Chiappini (6:2). Łodzianki wcale nie zamierzały się zatrzymywać i umacniały się na prowadzeniu. Gdy serię gospodyń przerwały siatkarki z Legionowa na parkiecie pojawiła się Zuzanna Górecka i uspokoiła nastroje w zespole pewnym atakiem po skosie (17:12). Na lewym skrzydle przypilnowana została Erkek i łodzianki miały piłkę meczową. Po autowym ataku ze środka siatki stało się jasne, że o awansie do półfinału zadecyduje ostatnie spotkanie (25:16).

Grot Budowlani Łódź - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:22,  25:20, 25:16)

Grot: Górecka, Centka, Łazowska, Cleger, Damaske, Lisiak, Łysiak (libero) oraz Górecka, Lewandowska
IŁ Capital: Tokarska, Różański, Erkek, Silva Franco, Gryka, Grabka, Lemańczyk (libero) oraz Dąbrowska, Szczyrba, Stefanik

MVP: Ana Cleger (Grot Budowlani Łódź)

Przeszły kwalifikacje jak burza. Polki z awansem na mistrzostwa Europy!