Dramat reprezentanta Polski. Poważna kontuzja

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Norbert Huber
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Norbert Huber
zdjęcie autora artykułu

Niestety, potwierdziło się najgorsze. Rozgrywający znakomity sezon Norbert Huber był przymierzany do kadry siatkarzy. Środkowego czeka jednak długa przerwa i jego występy w reprezentacji stoją pod znakiem zapytania.

Do kontuzji doszło pod koniec 4. seta w środowym meczu finałowym PlusLigi pomiędzy Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskim Węglem. Norbert Huber padł na boisko przy próbie nabiegu i złapał się za nogę.

Zawodnik nie był w stanie się podnieść i błyskawicznie został zniesiony z parkietu przez kolegów z drużyny, a później wyniesiono go z hali. Pierwsze informacje były optymistyczne, o czym pisał sam siatkarz w mediach społecznościowych. Dodatkowe badania w czwartek potwierdziły jednak najgorsze.

Norbert Huber doznał urazu ścięgna Achillesa, co będzie skutkowało długą przerwą. Zawodnik będzie musiał przejść operację, a później czeka go dłuższa rehabilitacja o czym poinformowała ZAKSA w specjalnym komunikacie.

Ten uraz wykluczy Hubera z występu w pozostałych meczach finałowych PlusLigi oraz finale Ligi Mistrzów, który odbędzie się 22 maja w Lublanie. W nim ZAKSA będzie bronić tytułu, a jej rywalem będzie Itas Trentino.

To jednak także fatalna wiadomość dla reprezentacji Polski. Norbert Huber rozgrywał znakomity sezon i według wielu był najlepszym środkowym w lidze. Był przymierzany nawet do podstawowej szóstki reprezentacji. Nie wiadomo czy będzie gotowy na tegoroczne mistrzostwa świata.

Czytaj więcej: Jastrzębski Węgiel nie powiedział ostatniego słowa. "To dobre dla naszego mentalu" To koniec. Porażka Leona w finale

ZOBACZ WIDEO: Myślisz, że masz zły dzień? To spróbuj przebić tego kolarza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (8)
avatar
panda25
12.05.2022
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Rzeczywiście, źle to wyglądało w trakcie meczu. Poważne osłabienie drużyny z Kędzierzyna. A i kadry - na tę chwilę w mojej ocenie obok Bieńka najlepszy na swojej pozycji.  
avatar
Husarzyk
12.05.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Norbi, szybkiego powrotu do zdrowia i do gry  
avatar
Janusz54
12.05.2022
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Myślę że to naprawdę tragedia i to na zakończenie sezonu, gdzie najlepsze było przed nim! Cóż, szybkiego zdrowia i rechabilitacji!  
avatar
yes
12.05.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Czy reprezentant Polski (z tytułu) jest reprezentantem Polski?