Naj... I rundy fazy zasadniczej Orlen Ligi

Siatkarki mają już za sobą pierwszą rundę rozgrywek Orlen Ligi. Nadszedł więc czas na podsumowanie jedenastu kolejek rywalizacji o ligowe punkty.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

Najlepsza drużyna: Chemik Police
W Orlen Lidze drugi sezon z rzędu trwa dominacja siatkarek Chemika Police. Aktualne mistrzynie Polski w większości starć nie pozostawiały rywalkom złudzeń i dość szybko rozprawiały się z kolejnymi przeciwniczkami. Policzanki jedyne kłopoty na swojej drodze napotkały w rywalizacjach z PGE Atomem Trefl Sopot i Budowlanymi Łódź. Oba pojedynki zakończyły się zwycięstwem Chemika po tie-breaku. 33 wygrane sety i zaledwie cztery oddane przeciwniczkom muszą robić wrażenie na rywalkach.

Siatkarek trenera Giuseppe Cuccariniego na próżno szukać w rankingach najlepiej punktujących. Włoski trener dysponuje tak szeroką kadrą, że często decyduje się na rotacje wyjściowej szóstki. Z pewnością należy jednak wyróżnić serbski kwartet: Stefana Veljković, Ana Bjelica, Sanja Malagurski i Maja Ognjenović, stanowiący o sile drużyny. Nie można także zapomnieć o niezawodnej Annie Werblińskiej i Małgorzacie Glince-Mogentale, która w Policach kończy bogatą karierę.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf.własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • gerth Zgłoś komentarz
    Tercet serbski z Polic jest nie do przecenienia zwłaszcza że to kwartet ;-) Hanke - rozgrywająca która nie umie rozgrywać więc sama atakuje z drugiej Impel - nie powiedziałbym że
    Czytaj całość
    rozczarowanie, osobiście spodziewałem się takiego wyniku (za Chemikiem i Atomem i kimś jeszcze, tutaj tym kimś jeszcze okazuje się rewelacyjna Muszyna), zmarnowane polskie miejsce w LM, mam nadzieję że po sezonie Atom powróci do LM. Niewątpliwie największą pozytywną niespodzianką jest Muszynianka, a rozczarowaniem - jak dla mnie - wyniki Budowlanych Uć.