W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Maja Ognjenović (Chemik Police)
Od początku pobytu w Polsce, rozgrywająca prezentuje bardzo dobrą formę, a ostatni sezon tylko to potwierdził. Maja Ognjenović poprowadziła Chemika Police do mistrzostwa Polski, a także triumfu w krajowym pucharze, gdzie odebrała statuetkę dla najlepszej rozgrywającej turnieju. Serbka dawała drużynie mnóstwo spokoju, wykorzystując potencjał wszystkich zawodniczek. Sama również brała odpowiedzialność gry na swoje barki. W sumie punktowała aż sto trzynaście razy, a w polu serwisowym pomyliła się tylko trzynastokrotnie na blisko trzysta prób! [ad=rectangle] Trwający właśnie sezon będzie okazją, aby policzanki zdominowały nie tylko krajowe rozgrywki, ale także Ligę Mistrzyń. Dotychczas na tych dwóch polach radzą sobie bardzo dobrze, a spory w tym udział właśnie Ognjenović. Serbska zawodniczka znajduje się na drugim miejscu w rankingu najlepszych rozgrywających europejskich rozgrywek, tuż za Francescą Ferretti z Rabity Baku. Z kolei na krajowym podwórku pewnie prowadzi Chemika od zwycięstwa do zwycięstwa, zdobywając dwie statuetki MVP.
W sezonie 2013/2014 Zaroślińska broniła barw Taurona Banimexu MKS-u Dąbrowa Górnicza spisując się znakomicie. Chociaż kontuzja kostki wyeliminowała ją z walki o brązowe medale mistrzostw Polski, to wrażenie jakie pozostawiła po sobie w poprzednich spotkaniach musiało zostać docenione. W najtrudniejszych momentach pojedynków rozgrywające nie miały problemów z zaufaniem swojej siatkarce, która pewnie skończyła ponad trzysta czterdzieści ataków. Zaroślińska była zdecydowanym numerem jeden w MKS-ie, a ze swoich obowiązków wywiązała się wyśmienicie, mimo że przez zdecydowaną większość sezonu grała bez nominalnej zmienniczki! Po zmianie klubu na PGE Atom Trefl Sopot, "Smoku" nadal jest liderką zespołu. W dwunastu kolejkach zgromadziła na swoim koncie dwieście jeden "oczek", będąc najlepiej punktującą w sopockiej drużynie.
[b]
Środkowa: Sylwia Wojcieska (Polski Cukier Muszynianka Muszyna)[/b]
Mało kto spodziewał się, że po kontuzji, która wyeliminowała Wojcieską z gry na cały sezon, zawodniczka powróci w znakomitym stylu. Przenosiny do Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna oraz zaufanie, jakim obdarzył środkową trener Bogdan Serwiński zaprocentowały. Jej mocną stroną jest przede wszystkim gra blokiem. W zeszłych rozgrywkach punktowała w tym elemencie aż dziewięćdziesiąt siedem razy. Dla porównania przez dwanaście kolejek tegorocznych rozgrywek, zdobyła blokiem czterdzieści trzy "oczka". Sylwia Wojcieska jest w każdym meczu podporą Mineralnych, dlatego miejsce w najlepszej szóstce roku należy jej się jak nikomu innemu.
[b]
Środkowa: Makare Wilson (Impel Wrocław) [/b]
Jak wiele dla Impela Wrocław znaczyła Makare Wilson, widać po aktualnej grze zespołu. Środkowa nie tylko była jedną z najlepszych zawodniczek na swojej pozycji, ale również wprowadzała wiele spokoju w szeregi wrocławskiej drużyny. Jako kapitan potrafiła zmotywować koleżanki do walki, a sama wnosiła od siebie bardzo wiele. Amerykanka wywalczyła z Impelem wicemistrzostwo Polski oraz awansowała do ćwierćfinału krajowego pucharu. Zdobyła dwieście trzydzieści dwa punkty w dziewięćdziesięciu pięciu setach. Obecnie zawodniczka zakończyła już sportową karierę i wróciła do ojczyzny.
[b]
Przyjmująca: Anna Werblińska (Chemik Police) [/b]
Przyjmująca Chemika Police od lat uważana jest za jedną z najlepszych zawodniczek na swojej pozycji. Anna Werblińska była podporą drużyny, gdy ta zdobywała mistrzostwo Polski oraz krajowy puchar. Ponadto zawodniczka otrzymała nagrodę MVP turnieju finałowego Pucharu Polski. Siatkarka znakomicie wywiązuje się ze swoich zadań w ofensywie, jak i defensywie. W tym sezonie zdobyła już sto dwa punkty w rozgrywkach Orlen Ligi, natomiast w Lidze Mistrzyń zajmuje piąte miejsce w rankingu najlepiej przyjmujących.
[b]
Przyjmująca: Heike Beier (BKS Aluprof Bielsko-Biała) [/b]
Chociaż statystyki Beier w przyjęciu nie są rewelacyjne, zawodniczka wnosi wiele pozytywów w szeregi BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. Głównie za sprawą jej dobrej dyspozycji, bielszczanki na początku roku awansowały do turnieju finałowego Pucharu Polski, a także wywalczyły piąte miejsce w rozgrywkach Orlen Ligi, pokonując Polski Cukier Muszyniankę Muszyna. W obecnym sezonie Niemka jest najlepiej punktującą zawodniczką swojego zespołu, gromadząc na swoim koncie sto siedemdziesiąt jeden "oczek". Jej najmocniejszą stroną jest zagrywka, a w dwunastu spotkaniach zdobyła aż trzydzieści jeden asów serwisowych!
[b]
Libero: Agata Durajczyk (Budowlani Łódź/PGE Atom Trefl Sopot)[/b]
Siatkarka rozpoczynała rok w barwach Budowlanych Łódź, gdzie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Durajczyk poprawnie radziła sobie w przyjęciu zagrywki, ale zdecydowanie więcej pracy miała w linii obrony. Postawa libero nie umknęła uwadze szkoleniowca reprezentacji Polski Piotra Makowskiego oraz... włodarzy PGE Atomu Trefla Sopot. W zespole z Trójmiasta zawodniczka rozegrała do tej pory czterdzieści pięć setów, odbierając dwie nagrody dla najlepszej na boisku. Agata Durajczyk jest pozytywnym duchem swojej drużyny, którą entuzjazmem zaraża do jeszcze większej walki o każdą piłkę.
[b]
Rezerwowe: [/b]Izabela Bełcik (PGE Atom Trefl Sopot), Helena Horka (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Małgorzata Lis (BKS Aluprof Bielsko-Biała), Agnieszka Kąkolewska (Impel Wrocław), Karolina Różycka (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), Małgorzata Glinka-Mogentale (Chemik Police), Agata Sawicka (Chemik Police/Impel Wrocław)