Kto za Piotra Makowskiego? Podpowiadamy!

Od ponad tygodnia reprezentacja Polski siatkarek nie ma selekcjonera. Wbrew pozorom idealnego kandydata na to stanowisko wskazać nie jest łatwo.

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk

Piotr Makowski 14 lutego złożył rezygnację ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek. - Powód to sprawy osobiste, o których nie chcę nic więcej mówić - zdradził trener, który w rozmowie z serwisem SportoweFakty.pl przyznał, że warunki pracy, w których przyszło mu działać, były mocno niesprzyjające.


Zgodnie ze słowami nowego prezesa PZPS Pawła Papke następca Makowskiego powinien zostać wskazany do końca marca. Wybór nie będzie jednak łatwy, bo choć chętnych raczej nie zabraknie, tego najlepszego wskazać będzie trudno. - Po 45 minutach od momentu, w którym ukazała się na stronie informacja o rezygnacji Piotra Makowskiego, zgłosili się pierwsi menedżerowie. To, że przypomnieli o swoim istnieniu, jak również o tym, że mają potencjalnych kandydatów, pokazuje, że z problemem liczby kandydatów nie przyjdzie nam się mierzyć. Będziemy starali się bardzo rozważnie podjąć decyzję, analizując wszystkie aspekty. Nie zamykamy drogi przed nikim, ale mamy również nadzieję, że ci zainteresowani trenerzy wykażą się elastycznością w stosunku do nas, tzn. będą w stanie dostosować się i spełnić nasze oczekiwania. Chcielibyśmy, aby to był najlepszy szkoleniowiec, który oczywiście będzie zasługiwał na to, żeby poprowadzić reprezentację Polski i przywrócić jej należne miejsce w siatkarskim świecie - wyjaśnił wiceprezes Związku Witold Roman. Kto może spełnić oczekiwania siatkarskiej centrali?

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarek powinien zostać:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (45)
 • CUKKAR Zgłoś komentarz
  Najlepiej aby Panienki przestały stroić fochy i nie szantażowały Związku to i trener z Koziej Wólki byłby dobry na te samograjki.
  • Tomasz Giera Zgłoś komentarz
   Myślę, że Wojciech Lalek i Magda Śliwa - to dobry duet do poprowadzenia naszej drużyny.
   • Józef Uroda Zgłoś komentarz
    P. Niemczyk był znakomitym trenerem,ale-z całym szacunkiem-jego czas minął!! Zresztą wydaje sie ze on sam doskonale z tego zdaje sprawe-i napewno nie zgodziłby sie,najwyżej chyba
    Czytaj całość
    jako...doradca?!?!
    • Józef Uroda Zgłoś komentarz
     Najlepszym trenernerem polskich siatkarek byłby Hugh Mc Cutcheon a drugim trenerem-M. Sliwa lub ewentualnie G. Cucarini ze Śliwą. Z Tym że ten pierwszy wariant jest zdecydowanie lepszy!!!!
     Czytaj całość
     Chiappinii jest stosunkowo słabym trenerem,a już Serwiński to trener...pożal sie Boże!!!! A młodzi trenerzy polscy nie sie uczą w Orlenlidze!!!
     • ksdani Zgłoś komentarz
      tak podrzuce: [i]Witold Roman, Wiceprezes PZPS r11; Pracujemy bardzo mocno aby nasza reprezentacja kobiet, która bez wątpienia zasługuje na najlepsze, dostała dobrego szkoleniowca i
      Czytaj całość
      dołączyła do grona mistrzów. Gwarantuję, że będzie to człowiek z najwyższej pułki. Emocji nie zabraknie i to wszystko będziemy mogli obejrzeć na antenach Polsatu[/i] ... człowiek z najwyższej "polki"...tylko gdzie jest ta polka, na jakiej wysokosci itd. W kazdym razie mamy miesiac czekania na decyzje.. . NIe chce komentowac Waszych propozycji nawet tych "dziwnych" ale sry, trzeba nie miec pojecia o trenerce jesli sie proponuje Sliwe. Nie bede sie znecal wiec zostawiam Was z uwaga: ile razy widzieliscie, ze zawodniczki po bledzie podnosily reke, klepaly sie po piersiach..dawaly ZNAK, to JA nawalilam. A teraz, ile razy widzieiscie to u Magdy nawet po 3 kolejnych babolach w jednej akcji? Kazdy robi bledy, to zaden wstyd....
      • Jab Zgłoś komentarz
       Żeńska siatka jest w agoni i Papke zamiast zastanawiać się nad nadludzkimi cechami dla przyszłego trenera powinien zebrać bandę z PZPS i obradować nad tym , skąd skąbinować ze sześć
       Czytaj całość
       zawodniczek które zagwarantowałyby nam miejsce na olimpiadzie . Całe szczęście ,że są jeszcze kraje biedniejsze od nas i obietnicą emigracji w przyszłości do Angli czy Niemiec można by skusić pare afrykańskich siatkarek do przyjęcia naszego obywatelstwa !
       • MWflower Zgłoś komentarz
        A mnie się marzy trener,który będzie miał gdzieś fochy naszych gwiazd i zaprosi te z najlepszych,które naprawdę będą chciały.Dostajesz powołanie,masz jakieś obiekcje,których nie da
        Czytaj całość
        się zmienić to do widzenia.Rozmowy owszem,ale nie prośby.Cuccarini dostał pół reprezentacji Serbii i nasze gwiazdy,które co do gry w klubie nie mają wątpliwości,więc gdzie tu jego udział w budowie drużyny?Niemczyk to niestety przeszłość.Gdyby mi zaczął opowiadać na treningu o swoich gwiazdach i sukcesach,to chyba od razu bym zrezygnowała.Naprawdę uważacie,że zagraniczny trener,bez dobrej znajomości języka zrozumie i dogada się z polskimi dziewczynami i pomoże im zrozumieć,że gra w kadrze to zaszczyt?
        • p_ Zgłoś komentarz
         Serwiński to najzabawniejszy pomysł, przecież on się nie zna na trenerce,
         • Szalony Obserwator Zgłoś komentarz
          Wypaliło z Antigą, Falascą i Grbiciem, to czemu nie się udać z parą Śliwa/Glinka?
          • Małgosia Wojtowicz Zgłoś komentarz
           Andrea Anastasi
           • stary kibic Zgłoś komentarz
            Mariusz Wiktorowicz ma kontrakt do końca przyszłego sezonu w Rzeszowie, więc nie sądzę (wg kryteriów nowego prezesa) by był brany pod uwagę. Myślę też, że jako polski trener
            Czytaj całość
            "polskiej klasy" miałby utrudnione relacje z menażerią kadrową, podobnie jak Makowski. Bardzo dobrym przykładem była "krótka piłka" w Policach po awansie i skompletowaniu "galaktycznych".. Mam nadzieję, że w Rzeszowie zadomowi się na dłużej z dobrym dla obydwu stron skutkiem. Kiedyś miał epizod gry w Resovii, w niższej klasie (jako "mPunkt" - którego już nie ma) i twierdzi, że ma same dobre wspomnienia. Cały projekt kadry pań rozbije się zapewne o kasę - same chęci i deklaracje niczego nie zmienią. Przydałaby się walizka prezesów..
            • rbk17 Zgłoś komentarz
             Ja bym widział Makowskiego w ZAKSIE albo Czarnych Radom, to jedyne drużyny, którym potrzeba dobrego trenera.
             • Sotar Zgłoś komentarz
              Pierwsza w nocy i naszło mnie na wspomnienia. Tęsknie za tym dziewczynami (od 40 sekundy) Bezpretensjonalne, wesołe dziewczyny które grały z miłością i zaangażowaniem, a teraz nie boję się tego napisać dla wielu dziewczyn liczy się KASA,KASA,KASA, smutne. Pięknie było... oby te czasy jeszcze wróciły :)
              Zobacz więcej komentarzy (11)