Zagraniczne media po meczu Słowenia - Polska: Urwali seta mistrzom świata, Słowenia straciła wielką szansę

W drugim dniu mistrzostw Europy polscy siatkarze pokonali Słowenię 3:1. Nie była to łatwa przeprawa. Zobacz, co o tym spotkaniu napisały zagraniczne media.

Krzysztof Sędzicki
ekipa24.si

"Ekipa24": Mistrzowie świata za mocni dla Słoweńców

"Reprezentacja Słowenii w siatkówce mężczyzn już w swoim drugim meczu grupy C mistrzostw Europy w Warnie poniosła pierwszą porażkę na tej imprezie. Po gładkim zwycięstwie nad Białorusią w piątek, przez trzy sety sobotniego meczu [Słoweńcy] dzielnie stawiali opór reprezentacji Polski. Ostatecznie jednak przegrali 1:3.

Podopieczni Andrei Gianiego wprawdzie zostali pokonani, ale pokazali się ze znakomitej strony w starciu z mistrzami świata. W trzech pierwszych partiach walczyli z nimi jak równy z równym. To kolejny mecz, który udowodnił, że potrafimy walczyć z najsilniejszymi drużynami na świecie" - napisał słoweński sportowy portal.