Polski dream team. Drużyna 15-lecia PlusLigi wg WP SportoweFakty

Z okazji inauguracji jubileuszowego piętnastego sezonu rozgrywek siatkarskiej ligi zawodowej w Polsce, portal WP SportoweFakty wybrał drużynę złożoną z najlepszych polskich zawodników w historii PlusLigi.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski

Rozgrywający: Paweł Zagumny (AZS Politechnika Warszawska)

38-letni reprezentant Polski to od lat jeden z najlepszych rozgrywających świata. Kolekcja medalowa Pawła Zagumnego liczy kilkadziesiąt krążków, wywalczonych w rozgrywkach klubowych jak i imprezach międzynarodowych. Jednym z najcenniejszych jest bez wątpienia medal zdobyty przed rokiem, podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce. Guma poprowadził wówczas Biało-Czerwonych do złotego medalu, po czym ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery. Niewykluczone, że w przyszłości ponownie zagra z Orłem na piersi, bowiem mimo upływu lat trudno bowiem znaleźć dla niego godnego następcę. - Cały czas uważam, że nie jestem najlepszy i nigdy tak o sobie nie powiem - powiedział kiedyś o sobie Paweł Zagumny.

Który zawodnik zasługuje na miano najwybitniejszego siatkarza w historii PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • lewap90 Zgłoś komentarz
  Gruszka na początku grał dobrze. Później pojechał za granice. Powroty nie były jakieś nadzwyczajne, a ostatnie lata to rozmienianie się na drobne...
  • Kamil Trzpil Zgłoś komentarz
   Nie chcę wytykać ale... gdzie jest w tym zestawieniu Piotr Gruszka :O ???
   • marulek Zgłoś komentarz
    Ja bym wstawił Kadzia za Szczerbaniuka ;)