W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Danica Radenković (Polski Cukier Muszynianka Muszyna / PGE Atom Trefl Sopot*)
Radenković zachwycała swoją postawą już od początku poprzedniego sezonu. Z biegiem czasu wyrosła na jedną z liderek ekipy z Muszyny, która była zaskoczeniem zeszłorocznej walki o mistrzostwo Polski. Ostatecznie Mineralne zdobyły brązowe medale, w czym duży udział miała właśnie rozgrywająca. Po świetnym sezonie zaliczyła sportowy awans. Jak najbardziej zasłużony. Od początku bieżących rozgrywek Orlen Ligi występuje w PGE Atomie Treflu Sopot, gdzie nie spuściła z tonu i wciąż prezentuje równy poziom.
* W nawiasach wypisano kluby siatkarek w sezonie 2014/15 oraz w sezonie 2015/16
Atakująca: Katarzyna Zaroślińska (PGE Atom Trefl Sopot)
Dla Zaroślińskiej ostatnie sezony są bardzo udanym etapem w karierze. Stała się ona czołową atakującą Orlen Ligi. Swoją wysoką dyspozycję potwierdza niemal w każdym meczu. Ponadto wciąż poprawia swoją technikę ataku. Poza tym elementem jej mocną stroną jest również zagrywka oraz charakter, który nieustannie pcha ją do dalszej pracy. Katarzyna Zaroślińska była numerem jeden wśród atakujących w roku 2015.
Środkowa: Kamila Ganszczyk (KSZO Ostrowiec SA / Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)
Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że Kamila Ganszczyk jest objawieniem roku 2015. W poprzednim sezonie występowała w KSZO Ostrowiec, gdzie jej talent dał o sobie znać, a rozgrywki skończyła jako najlepsza blokująca oraz jedna z lepiej zagrywających siatkarek. W bieżącym sezonie radzi sobie równie dobrze. Po przejściu do silniejszego zespołu, czyli Taurona MKS-u, zachwyca równie mocno, co na początku roku. Dość powiedzieć, że aktualnie również jest najlepiej blokującą zawodniczką w Orlen Lidze.
Środkowa: Gabriela Polańska (Budowlani Łódź)
Po przerwie na urlop macierzyński Polańska praktycznie od razu zaczęła grać na wysokim poziomie. Bezsprzecznie w minionym sezonie była jedną z najlepszych środkowych w Orlen Lidze, a i w bieżących rozgrywkach udowadnia, że utrzymanie dobrej dyspozycji nie jest dla niej problemem. Wciąż jest mocnym punktem Budowlanych zarówno w bloku, jak i w ataku.
Przyjmująca: Heike Beier (BKS Aluprof Bielsko-Biała / Budowlani Łódź)
Niemka w poprzednim sezonie reprezentowała barwy bialskiego BKS-u, z którego przeniosła się do Budowlanych Łódź. O ile minione rozgrywki były w jej wykonaniu udane, o tyle w bieżącym sezonie spisuje się jeszcze lepiej. Beier jest ważnym ogniwem łódzkiej ekipy, a w oficjalnych statystykach zajmuje czołowe miejsca. Wedle zestawienia Orlen Ligi, Heike Beier jest najlepszą przyjmującą rozgrywek.
Przyjmująca: Charlotte Leys (PGE Atom Trefl Sopot / Galatasaray Stambuł)
Choć w Polsce występowała od roku 2010, a kluczową siatkarką była już w szeregach Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza, to dopiero w barwach PGE Atomu Trefla Sopot wzniosła się na wyżyny. W sopockiej drużynie rozegrała bowiem swój najlepszy sezon w Orlen Lidze, który zwieńczyła zdobyciem Pucharu Polski oraz tytułu wicemistrzyni kraju. Po tak udanych rozgrywkach Leys zdecydowała się opuścić Polskę i przeniosła się do Turcji.
Libero: Agata Durajczyk (PGE Atom Trefl Sopot)
Na tej pozycji nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do wyboru siatkarki numer jeden. Najlepszą libero roku 2015 była Agata Durajczyk. W poprzednim sezonie zdystansowała pozostałe libero zespołów z Orlen Ligi zarówno w pierwszej i drugiej części fazy zasadniczej rozgrywek, jak i play-offach. Nie inaczej jest w bieżących rozgrywkach, libero PGE Atomu Trefla niezmiennie prezentuje wysoką formę.
Ławka rezerwowych: Joanna Wołosz (Yamamay Busto Arsizio / Chemik Police), Katarzyna Skowrońska-Dolata (Rabita Baku / Impel Wrocław), Agnieszka Bednarek-Kasza (Chemik Police), Dominika Sobolska (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza / Metalleghe Sanitars Montichiari), Maret Balkestein-Grothues (RC Cannes / PGE Atom Trefl Sopot), Anna Werblińska (Chemik Police), Dorota Medyńska (Budowlani Łódź).