W tym artykule dowiesz się o:
[b]
Karch Kiraly, lat 56[/b]
Mistrz olimpijski w siatkówce halowej i plażowej, jeden z najlepszych siatkarzy w historii był pierwszym zawodnikiem spoza Włoch, który otrzymał tytuł MVP Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy. Tytuł przyznano mu w 1991, kiedy turniej rozgrywany był w brazylijskim Sao Paulo. Karch Kiraly był wtedy u szczytu sławy, a z zespołem Il Messaggero Ravenna kolekcjonował tytuły na Starym Kontynencie. Po zakończeniu zawodniczej kariery Amerykanin rozpoczął pracę jako trener żeńskiej kadry USA. Zdobył z nią, do tej pory, mistrzostwo świata w 2014 roku i brązowy medal igrzysk olimpijskich w 2016. W tym roku podpisał kontrakt z kadrą USA na kolejne cztery lata.
Lorenzo Bernardi, lat 48
Najbardziej wartościowym graczem Klubowych Mistrzostw Świata został w 1992. Jeden z najlepszych przyjmujących na liście wszech czasów, wicemistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata, zdobywał złoty medal KMŚ z Sisley Treviso. Podobnie, jak Karch Kiraly, nie rozstał się z siatkówką po zawieszeniu butów na kołku i zdecydował, że spróbuje swych sił jako trener. Był szkoleniowcem Pallavolo Padwa, Jastrzębskiego Węgla i Halkbanku Ankara. Największym trenerskim sukcesem na koncie Lorenzo Bernardiego jest mistrzostwo Turcji 2015, brązowy medal Ligi Mistrzów w 2014 zdobyty z polskim zespołem i srebrny medal KMŚ w 2011, również z Jastrzębskim Węglem.
Matej Kazijski, lat 32
Bułgarski przyjmujący MVP imprezy został w 2009, kiedy turniej odbywał się w katarskiej Dausze. Matej Kazijski w barwach Trentino Volley cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium KMŚ. Na swoim koncie ma tytuł mistrza Rosji (2006), Włoch (2008, 2011, 2013 i 2015) oraz Turcji (2014). Jako trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów (2009, 2010 i 2011) może się pochwalić również tytułem MVP tych rozgrywek. W ubiegłym roku zaskoczył swoich fanów niespodziewaną decyzją: na początku czerwca 2015 podpisał roczny kontrakt z japońskim klubem Panasonic Panthers, opiewający na milion dolarów. Wiosną tego roku wrócił do Włoch, aby pomóc Trentino w play-offach, ale zespół z Trydentu odpadł w półfinale. W tym sezonie Kazijski zdecydował się wrócić do Azji, ale niewykluczone, że sezon dokończy w Serie A.
Osmany Juantorena, lat 31
Przyjmujący jest rekordzistą Klubowych Mistrzostw Świata. Aż trzy razy wybierany był najlepszych graczem: w 2010, 2011 i 2012. Wszystkie złote medale zdobywał jako zawodnik Trentino Volley. Z zespołem prowadzonym przez Radostina Stojczewa święcił największe klubowe sukcesy w karierze. Osmany Juantorena obecnie gra w Cucine Lube Civitanova, z którą w zeszłym sezonie zdobył brązowy medal Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Włoch zajął 2. miejsce w Pucharze Świata siatkarzy w 2015 i wicemistrzostwo olimpijskie w Rio de Janeiro.
Wallace de Souza, lat 29
Brazylijski atakujący w roku 2013 został wybrany najbardziej wartościowym siatkarzem turnieju. Siatkarz dwa razy w barwach Sady Cruizero zdobywał złoty medal Klubowych Mistrzostw Świata (w 2013 i 2015). Wallace De Souza nie będzie miał jednak okazji bronić tytułu wywalczonego z klubem przed rokiem, bowiem przeniósł się do drużyny Funvic Taubate. Największym sukcesem w karierze atakującego jest złoty medal zdobyty podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Dmitrij Muserski, lat 28
Rosyjski gigant tylko raz miał okazję występować w KMŚ. W roku 2014 razem z takimi siatkarzami, jak Georg Grozer, czy Dragan Travica, zdobył złoty medal dla Biełogoria Biełgorod. Środkowy został wybrany MVP rozgrywek i był to ostatni udany turniej międzynarodowy w wykonaniu Dmitrija Muserskiego. Od tego czasu forma siatkarza niepokojąco mocno spadła w dół, zawodnika nękają różne kontuzje, stracił pewne miejsce w kadrze i skarżył się na mentalne wypalenie. Obecny sezon ligowy zaczął dość udanie i pojawiła się nadzieja, że Muserski wróci jeszcze na siatkarskie salony.
Yoandy Leal, lat 28
Leal od roku 2012 jest zawodnikiem Sady Cruzeiro, z którą dwa razy wygrywał Klubowe Mistrzostwo Świata (w 2013 i 2015). Kubański przyjmujący podczas ubiegłorocznych finałów był najlepszym zawodnikiem imprezy. Podobnie, jak Wilfredo Leon nie ma możliwości reprezentowania swoich nieprzeciętnych umiejętności w najważniejszych międzynarodowych turniejach. Po upływie dwuletniej karencji nałożonej przez kubańską federację w 2012 podpisał kontrakt z brazylijską Sadą Cruzeiro i stara się o możliwość gry w reprezentacji Brazylii. Podczas tegorocznych Klubowych Mistrzostwa Świata będzie bronił tytułu zdobytego przed rokiem.