W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywający: Siergiej Grankin (Rosja)
Reprezentacja Rosji odniosła trzecie zwycięstwo podczas ME 2017, a tym razem jej siłę odczuła Hiszpania, która poległa w trzech setach. Swoją drużynę do tej pewnej wygranej poprowadził rozgrywający Siergiej Grankin. Nowy nabytek Biełogorie Biełgorod starał się umiejętnie rozkładać atak swojego zespołu, zaś najlepiej współpracował z Maksimem Michajłowem. Hiszpanie często mieli problemy z odczytywaniem zamiarów Grankina i przez to słabo prezentowali się w bloku.
Atakujący: Cwetan Sokołow (Bułgaria)
Bułgarzy w trzech partiach rozprawili się w wicemistrzem Europy - Słowenią, a spory wkład w ten ważny triumf swojej ekipy miał Cwetan Sokołow. Bułgarski atakujący rozkręcał się z każdym kolejnym setem i próbował coraz to trudniejszych rozwiązań w ofensywie. Sokołow w starciu ze Słoweńcami atakował na poziomie 66 procent, zaś potyczkę zakończył z dorobkiem 21 punktów.
I środkowy: Srećko Lisinac (Serbia)
Srećko Lisinac od pewnego czasu zaliczany jest do grona najlepszych środkowych świata i w poniedziałek potwierdził to miano, rozgrywając kolejny dobry mecz w trakcie mistrzostw Europy. Lisinac podczas rywalizacji z Finami świetnie blokował (5 pkt) i był trudny do zatrzymania dla rywali (75-procentowa skuteczność w ofensywie). W sumie Serb zapisał na swoim koncie 11 oczek.
II środkowy: Bartłomiej Lemański (Polska)
21-letni Bartłomiej Lemański, który w tym roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski, z meczu na mecz czyni coraz większe postępy, a swój talent potwierdził w starciu z Estonią. Lemański podczas rywalizacji z Estończykami udanie radził sobie w każdym z elementów siatkówki, poczynając od bloku (4 pkt), poprzez atak (6/10 - 60 proc.), po zagrywkę (2 pkt). Łącznie zawodnik Asseco Resovii Rzeszów zdobył 12 punktów, co było najlepszym wynikiem w polskim zespole.
I przyjmujący: Trevor Clevenot (Francja)
Francuzi w swojej trzeciej konfrontacji ME 2017 w trzech odsłonach rozprawili się z Turcją, a sporą cegiełkę do tej wygranej Trójkolorowych dołożył Trevor Clevenot. Siatkarz LPR Piacenza wszedł z kwadratu dla rezerwowych, zmieniając w I secie Thibault'a Rossarda i pozostał na boisku już do końca konfrontacji. Clevenot był bezbłędny w przyjęciu i pewny w ataku (64 proc.), a spotkanie zakończył z dorobkiem 12 oczek.
II przyjmujący: Filippo Lanza (Włochy)
Włosi pokonali 3:0 kadrę Czech, zaś liderem swojego zespołu był Filippo Lanza. Włoski przyjmujący brał na swoje barki ciężar gry i był trudny do zastopowania przez rywali (63-procentowa skuteczność w ataku). W sumie zapisał na swoim koncie 19 punktów (17-atak, 1-blok, 1-zagrywka).
Libero: Teodor Salparow (Bułgaria)
Reprezentanci Bułgarii ograli Słoweńców, natomiast spory udział w wygranej swojej kadry miał doświadczony Teodor Salparow. Bułgarski libero dobrze kierował defensywą Junaków oraz udanie przyjmował na poziomie 71 procent.
Ławka rezerwowych: Lukas Kampa (Niemcy), Maksim Michajłow (Rosja), Simon Van De Voorde (Belgia), Matteo Piano (Włochy), Uros Kovacević (Serbia), Christian Fromm (Niemcy), Paweł Zatorski (Polska).
ZOBACZ WIDEO Grzegorz Łomacz: Jestem pewien, że będziemy w czwórce