W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Jewgienija Starcewa (Dynamo Kazań)
Nasze zestawienie otwiera siatkarka rosyjskiego klubu, który w cuglach wygrał grupę C. Zawodniczki Dynama Kazań we wszystkich sześciu spotkaniach zgarnęły pełną pulę, w czym bardzo duży udział miała świetnie zorganizowana i kreatywna Jewgienija Starcewa. Reprezentacyjna rozgrywająca nie pozwoliła sobie na chwile słabości. Często gubiła blok, a błędy własne ograniczyła do absolutnego minimum.
Atakująca: Ana Yilian Cleger Abel (CS Volei Alba Blaj)
Pominięcie w zestawieniu kubańskiej atakującej CS Volei Alba Blaj byłoby sporym niedopatrzeniem. Ana Yilian Cleger Abel znajduje się w wyśmienitej formie i gdyby nie ona, rumuńska drużyna o wygraniu grupy A mogłaby jedynie pomarzyć. Zawodniczka z nr 10 wykręciła w czwartej rundzie Ligi Mistrzyń bardzo dobre statystyki. Liderka ekipy z Blaj zdobyła łącznie 140 punktów, a w ataku grała z 49-procentową skutecznością.
Środkowa: Milena Rasić (VakifBank Stambuł)
VakifBank Stambuł jest jednym z zespołów, który fazę grupową zakończył z kompletem zwycięstw. Do tego świetnego bilansu przyczyniła się bez wątpienia Milena Rasić. Środkowa tureckiej drużyny nie miała sobie równych przy siatce. Urodzona w 1990 roku serbska siatkarka postawiła aż trzydzieści szczelnych bloków, a w ataku zagrała z 51-procentową skutecznością. Do swojego znakomitego dorobku dołożyła także dziewięć asów serwisowych.
Środkowa: Robin De Kruijf (Imoco Volley Conegliano)
Portal WP SportoweFakty szczególną uwagę zwrócił też na klubową koleżankę Joanny Wołosz. Robin De Kruijf nie wypadła może w bloku (18 punktów) aż tak imponująco jak Milena Rasić, ale za to błyszczała w ataku. Holenderka kończyła akcje z 65-procentową skutecznością i pomyliła się w ofensywie tylko jeden raz. Zawodniczka Imoco Volley Conegliano bardzo dobrze prezentowała się również w polu serwisowym.
Przyjmująca: Ting Zhu (VakifBank Stambuł)
W dream teamie fazy grupowej nie mogło zabraknąć też jednej z najlepszych zawodniczek na świecie. Ting Zhu jest tytanem pracy. W statystykach, w zakładce "przyjęcie" może nie wypadła zbyt okazale, jednak nie miało to żadnego wpływu na przebieg spotkań. Reprezentantka Chin wykonała kapitalną robotę w defensywie oraz w ataku (105 punktów). Nękała rywalki kąśliwą zagrywką (11 asów) i często skakała z powodzeniem do bloku, punktując w tym elemencie aż czternaście razy.
Przyjmująca: Dobriana Rabadżiewa (Galatasaray Stambuł)
W czwartej rundzie Ligi Mistrzyń spodobała nam się także gra przyjmującej Galatasaray. Dobriana Rabadżiewa to zawodniczka kompletna. Trzymała przyjęcie, straszyła rywalki zagrywką, a w ofensywie kończyła piłki z 43-procentową skutecznością. Zagrała we wszystkich sześciu spotkaniach i zdobyła łącznie 75 punktów. O jej mocy dwukrotnie przekonały się zawodniczki Grot Budowlanych Łódź.
Libero: Hatice Gizem Orge (VakifBank Stambuł)
Taka siatkarka to skarb. W fazie grupowej Ligi Mistrzyń największe wrażenie zrobiła na nas podstawowa zawodniczka VakifBanku Stambuł. Hatice Gizem Orge wykręciła wśród wszystkich libero najlepsze statystyki (41 proc. / 36 proc.), a do tego nie zawiodła drużyny w obronie. Na ławce rezerwowych umieściliśmy jej imienniczkę z Galatasaray, czyli niemiłosiernie ostrzeliwaną zagrywką Gizem Karadayi.
Ławka rezerwowych: Joanna Wołosz (Imoco Volley Conegliano), Paola Egonu (Igor Gorgonzola Novara), Irina Woronkowa (Dynamo Kazań), Malwina Smarzek (Chemik Police), Cristina Chirichella (Igor Gorgonzola Novara), Irina Korolewa (Dynamo Kazań) Gizem Karadayi (Galatasaray Stambuł)
ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Niesamowita końcówka meczu w USA