Który klub rozbił bank? Najlepsze transfery PlusLigi w sezonie 2018/2019

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Pierwsza część sezonu PlusLigi dobiega końca. Dziennikarze portalu WP SportoweFakty wybrali dziesięć udanych transferów. Dowiedz się, którzy zawodnicy naszym zdaniem pokazali się z najlepszej strony.

1
/ 10

[b]

Raphael Margarido po raz pierwszy na parkietach PlusLigi zaprezentował się w 2011 roku, jednak wtedy trener Jastrzębskiego Węgla nie dał Brazylijczykowi zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. Jakub Bednaruk od początku sezonu stawia na doświadczonego rozgrywającego, dzięki któremu Chemik Bydgoszcz sprawił kilka niespodzianek.

2
/ 10

[b]

Paweł Pietraszko po trzech sezonach opuścił GKS Katowice. Decyzja o zmianie klubu polskiego środkowego okazała się bardzo dobrym rozwiązaniem. W AZS-ie Olsztyn zastąpił rewelację ubiegłego roku Jakuba Kochanowskiego. Po krótkiej przerwie spowodowanej kontuzją, Pietraszko wrócił do formy i daje swoim kibicom powody do zadowolenia.

3
/ 10

[b]

Oczekiwania wobec Tomasa Rousseaux po transferze do GKS-u Katowice były bardzo duże. Przyjmujący spłacił kredyt zaufania i jest najjaśniejszą postacią w zespole prowadzonym przez Piotra Gruszkę. Belgijski zawodnik zdobył 184 punkty, co plasuje go na jedenastej pozycji najlepszych punktujących PlusLigi.

4
/ 10

Dla Michała Masnego jest to już dwunasty rok w PlusLidze. Klub z Zawiercia pod batutą słowackiego zawodnika efektywnie pracuje na tytuł czarnego konia sezonu. Piąte miejsce w tabeli, pokonanie mistrza Polski i Asseco Resovii to duża zasługa 39-letniego rozgrywającego.

5
/ 10

O tym, że Maksim Morozow jest dobrym zawodnikiem, kibice mogli przekonać się w ubiegłym roku, gdy występował w drużynie z Kielc. W tym sezonie środkowy wzmocnił zespół Jakuba Bednaruka. Białorusin na swoim koncie ma aż 35 punktowych bloków i był ważnym ogniwem w zwycięskiej rywalizacji ze Skrą Bełchatów oraz Jastrzębskim Węglem.

6
/ 10

[b]

Aleksander Śliwka w minionym sezonie PlusLigi i reprezentacyjnym pokazał, że drużyna może na niego liczyć. Nowy zawodnik Zaksy Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny udowadnia, że należy do grupy najlepszych przyjmujących młodego pokolenia. 144 punkty zdobyte w trzynastu meczach, 50 procent skuteczności w ataku przyczyniły się do zwycięstwa we wszystkich spotkaniach wicemistrzów w tym sezonie.

7
/ 10

[b]

Reprezentant Kanady ma na swoim koncie mistrzostwo Turcji, Tunezji oraz Niemiec. Graham Vigraas dla warszawskiej drużyny zdobył ponad 120 punktów, w tym szesnaście zagrywką. Skuteczna gra 29-letniego środkowego to jeden z głównych powodów znalezienia się Onico Warszawy na drugim miejscu w tabeli.

8
/ 10

[b]

Po odejściu ze Skry Srećko Lisinaca kibice i eksperci zastanawiali się, czy do zespołu dołączy zawodnik, który będzie w stanie zastąpić jednego z najlepszych środkowych. Po dwunastu kolejkach, mimo gorszego okresu całego zespołu z Bełchatowa, Jakub Kochanowski nie schodzi poniżej swojego poziomu. Młody zawodnik coraz lepiej odnajduje się w grze o najwyższe cele. Podobnie jak Serb, mistrz świata bardzo dobrze spisuje się w zagrywce i bloku.

9
/ 10

[b]

Po dosyć pechowym sezonie w Asseco Resovii, nękany różnymi urazami francuski przyjmujący, powrócił do PlusLigi. Julien Lyneel w barwach Jastrzębskiego Węgla rozgrywa swoje najlepsze mecze. Wysoka skuteczność w ataku i stabilizacja przyjęcia pozwoliła jastrzębianom na wygranie dziewięciu spotkań, przy zaledwie trzech porażkach.

10
/ 10

[b]

Dla 29-letniego siatkarza jest to pierwszy sezon rozgrywany w nowej lidze. Maksim Żygałow szybko odnalazł się w zespole z Radomia, dla którego zdobył 165 punktów. To między innymi dzięki dobrzej grze mistrza Rosji, podopieczni Roberta Prygla, po dwunastu kolejkach zajmują czwarte miejsce.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)